MS ve fotbale 2022

Brankář Vliegen: Češtině jsem nerozuměl. Bylo to jako čínština, usmíval se

Jedním z hostů ve fotbalovém studiu k MS v Kataru byl ve středu i belgický brankář Olivier Vliegen, který momentálně hraje za liberecký Slovan. V minulosti však prošel akademií Genku, jež vyprodukovala řadu světových hvězd. V rozhovoru se rozpovídal o belgických nadějích na titul světových šampionů i o začátcích v Česku.

Třiadvacetiletý gólman fotbalově vyrůstal ve slavné akademii v Genku, poté se přesunul přes Anderlecht, Vlašim či Spartu až do Liberce, kde letos naskočil do 16 duelů Fortuna ligy. Se svými podzimními výkony byl spokojený, na jaro se ale chce připravit ještě lépe. 

"Jsem spokojený, ale vždycky to může být lepší. Ještě máme 15 nebo 16 zápasů, tak na to se připravím, aby to bylo ještě lepší," uvedl mladý brankář ve studiu k utkání MS mezi Belgií a Kanadou. 

Rozpovídal se i o svých začátcích v Česku, které nebyly vůbec jednoduché. "Bylo to hodně těžké. Když jsem přišel a seděl v kabině, nic jsem nerozuměl. Bylo to jako čínsky. Tak jsem si řekl, že se to naučím, a naučil jsem se. Teď to tady mám rád a cítím se tady jako doma," uvedl rodák z belgického Bree, který už umí česky velmi dobře.

Související obsah

​Protože prošel slavným Genkem, kde začínali Thibaut Courtois nebo Kevin De Bruyne, zamyslel se i nad důvody toho, proč to v belgickém klubu tak šlape. "Já si myslím, že je to tam spojené se školou. Každé ráno jsme trénovali ve škole a večer v klubu. Ráno to bylo hodně individuální a každý se soustředil na své slabé stránky," přiznal Vliegen. 

Šance svých krajanů na letošním světovém šampionátu v Kataru ale moc pozitivně nevidí. "Mají pořád dobrý tým, ale už jsou všichni starší a pomalí vzadu. Šanci vyhrát nemají, ale osmifinále by mohli udělat," uzavřel. 

TN.cz

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky

Speciál ms ve fotbale 2022
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události