Fotbal

Kdo koupí Manchester United? Ve hře je i bývalá klubová ikona

Kdo koupí Manchester United? Ve hře je i bývalá klubová ikona
David Beckham | Zdroj: Profimedia

Ve čtvrtek rodina Glazerových oznámila, že prodává Manchester United. Ihned se začaly rojit spekulace, kdo jeden z nejslavnějších klubů světa koupí. Jedním z potenciálních investorů by mohl být i legendární fotbalista Rudých ďáblů David Beckham.

Právě Beckham je podle webu The Mirror údajně otevřený jednání s potenciálními kupci Manchesteru United. Sedmačtyřicetiletý bývalý záložník si sám klub nemůže dovolit, ale mohl by se stát součástí investičního konsorcia. Většina případných kupců by Beckhama jistě chtěla na své straně, protože tuší, že právě jeho jméno by zvýšilo šance na nákup United.

Glazerovi, kteří klub koupili v roce 2005 za 790 milionů liber (22,3 miliardy korun), ho chtějí prodat za 8 miliard liber (225 miliard korun). Například Todd Boehly koupil Chelsea za 4,25 miliardy liber (téměř 120 miliard korun).

Beckham byl už v minulosti osloven některými investory, kteří měli zájem Manchester United koupit. Jenže jednání nikdy nepokročila. Nyní se tak spekuluje, kdo 20násobného anglického mistra koupí.

Související obsah

​Kromě spojení Beckhama s několika investory je ve hře také celoživotní fanoušek Manchesteru United, tedy sir Jim Ratcliffe, který je připraven podat oficiální nabídku. Už se o to pokoušel i letos v létě a v minulé sezoně usiloval také o koupi Chelsea, jenže ani tam neuspěl. Ratcliffe vlastní petrochemickou společnost Ineos a je jedním z nejbohatších lidí na světě.

O koupi Manchesteru usiluje také americká společnost Harris Blitzer Sports Entertainment, která vlastní Philadelphii 76ers z NBA a New Jersey Devils z NHL. Rodina Glazerových je jednotná v rozhodnutí prodat klub z Old Trafford, ale je pro ni důležité, aby budoucí vlastník měl na prvním místě tým a až na druhém své finanční potřeby. A právě i z tohoto důvodu by se rodině líbilo spojení s Davidem Beckhamem, pro kterého je Manchester srdeční záležitost.

David Beckham si vyzkoušel čínské bojové umění taiči:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události