MS ve fotbale 2022

Hertl a další hvězdy NHL tipují vítěze MS. Švédsko, i když tam není, pobavil brankář

Probíhající mistrovství světa ve fotbale nenechává chladnými ani hráče hokejové NHL, kteří přiznali, komu na MS fandí nebo kdo je podle nich největším aspirantem na celkové vítězství. Kanaďané zůstali většinou patrioty a těší se na vystoupení javorových listů, hodně hokejistů věří Francii či Německu.

Zámořská NHL je v plném proudu, hráči ale nemají v hlavách jen hokej. Řada z nich totiž sleduje fotbal, a tak si najdou čas i na to, aby se podívali na zápasy světového šampionátu v Kataru. Většina z nich favorizuje Německo či Francii, které prý mají nejsilnější týmy. 

"Německo samozřejmě vyhraje. Jednoduchá odpověď," uvedl patriot Leon Draisaitl. Podobně mluvil i Nick Suzuki. "Německo bude vítěz," řekl bez váhání. A stejný názor měl i Tim Stützle. 

Související obsah

​To slavný mladíček Rasmus Dahlin věří Francii. "Švédsko tam bohužel nebude, nicméně si myslím, že Francie to vyhraje," řekl obránce Buffala. Hráče ze země galského kohouta favorizuje i Jack Eichel. "Je spousta týmů, které mohou vyhrát, ale myslím si, že šampioni budou Francouzi. Normálně bych tipl, že to budou USA, ale nemáme tak silné mužstvo," mrzelo ho. Francouze pasuje na vítěze i Nico Hischier a Matthew Tkachuk. 

Čech Tomáš Hertl lituje, že na MS nejsou čeští reprezentanti. Trofej by podle něj mohli pozvednout nad hlavu Brazilci. "Nevím, komu fandit, protože Česko na mistrovství nebude, ale myslím si, že dobrý tým má Brazílie, její hráči mají skvělou techniku," popsal, proč by vybral Kanárky. Další český útočník Filip Chytil má rád obě velké hvězdy současnosti, a proto by byl rád, kdyby vyhrála jedna z nich. "Mými idoly jsou Lionel Messi a Cristiano Ronaldo, tak budu šťastný, když to vyhraje někdo z těchto dvou zemí," přiznal, že by to přál Argentině nebo Portugalsku. 

Brankář Karel Vejmelka zvolil úplně jiný tým. "Bude to Španělsko. Má dobrý tým a dobré hráče, takže si myslím, že vyhraje," řekl rozhodně. Kanadští hokejisté se těší na vystoupení své země a budou jí samozřejmě fandit. "Moje srdce bije pro Kanadu. Doufám, že vyhraje," pověděl Sidney Crosby. Stejný názor má i Marc-André Fleury: "Tipuju Kanadu, určitě Kanada."

Související obsah

​S výběrem nezaváhal ani Connor McDavid. "Rozhodně fandím Kanadě. Nikdy předtím jsem ji na MS hrát neviděl. Těším se na to," nechal se slyšet. "Doufám, že to bude Kanada, ale ta skupina je velmi těžká. Ale určitě budu podporovat svou zemi. Nikdy nevíte, jaký tým vyhraje, ale já doufám, že tento rok to budeme my," věří Kanaďanům i Jonathan Huberdeau. 

Stejně tak mají silné národní cítění Švýcaři Kevin Fiala a Nino Niederreiter. "Švýcarsko, to je jasné. Je to přece moje země. Bude to sranda, rád koukám na jakékoliv mistrovství. Myslím si, že teď je dobré, že je to v zimě. Hraje se ale v noci, takže to bude těžké sledovat," řekl Fiala. 

Našel se ale i hráč, který ani nevěděl, že jeho země na MS nebude. "Letos to vyhraje Švédsko," řekl Jacob Markström. Na připomínku toho, že se fotbalisté ze severní Evropy na šampionát nedostali, našel také jasnou odpověď. "To je jedno. Stejně si myslím, že vyhrajeme," uzavřel. 

TN.cz

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky

Speciál ms ve fotbale 2022
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události