Fotbal

Zlín už má nového trenéra. Na lavičku by měl usednout bývalý kouč Sparty

Zlín už má nového trenéra. Na lavičku by měl usednout bývalý kouč Sparty
Zdroj: profimedia.cz

Předposlední tým fotbalové Fortuna ligy Zlín má po odvolání trenéra Jana Jelínka konečně nového kouče. Podle informací sport.cz se vedení východomoravského celku domluvilo se zkušeným Pavlem Vrbou.

Zlín je po podzimní části nejvyšší české fotbalové soutěže na předposledním 15. místě a na poslední Pardubice má náskok pouhých dvou bodů. Krizi ševců odskákal trenér Jan Jelínek, a vedení tak hledalo náhradu. Tou se má stát podle serveru sport.cz 58letý kouč Pavel Vrba, který naposledy vedl Baník Ostrava. Předtím vedl Spartu nebo Plzeň a zkušenosti má také z národního týmu a zahraničí.

"Jsem moc rád, že jsme se s Pavlem Vrbou domluvili. Potřebujeme zkušeného trenéra s autoritou, který pozvedne naše mužstvo v tabulce výš. Nikoho lepšího, kdo by byl volný, nevidíme. Věřím, že vzájemná spolupráce bude fungovat a dosáhneme na kýženou záchranu," uvedl pro sport.cz majitel zlínského klubu Zdeněk Červenka.

Související obsah

​"Každý trenér, který toho má tolik za sebou, občas někde skončí předčasně. Já jsem přesvědčený, že mu to ve Zlíně sedne. Nabízí se paralela s Michalem Bílkem, který u nás před časem restartoval trenérskou kariéru. Věřím, že teď s Vrbou nastartuje novou éru celý náš klub," doufá Červenka. Novou smlouvu by měl Vrba podepsat v pondělí.

Trenér Pavel Vrba vedl při rozlučce Davida Limberského jeho tým:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události