MS ve fotbale 2022

Prohry favoritů se sázkařům nelíbí. Kolik na tom vydělají sázkové kanceláře?

Na mistrovství světa ve fotbale se zrodily už dva velmi překvapivé výsledky, a to když Saúdové porazili Argentinu a Japonci Německo. To však nedělá radost většině sázkařů, naopak sázkové kanceláře na tom vydělají.

Mistrovství světa ve fotbale je jednou z největších sportovních akcí vůbec, a tak si ji chce mnoho lidí užít i jinak než jen sledováním hry. Proto hodně lidí sází. Někteří na svoje oblíbené týmy jen pár korun pro radost, jiní velké částky pro výdělek.

Některé výsledky na fotbalovém mistrovství světa v Kataru přinášejí smutek sázejícím a radost sázkovým kancelářím. Největším překvapením bylo hlavně vítězství Saúdské Arábie nad Argentinou a Japonska nad Německem.

Plno fanoušků se kvůli tomu rozčiluje na sociálních sítích. Stěžují si na favorizované týmy, ale také na neférovost zápasů: "Se těším na nějaké pěkné sázky, ale v tom kataru to musí být snad celý podplacený.

Naopak pro sázkové kanceláře jsou to dobré výsledky. "V Tipsportu jsme zaznamenali zisk v utkání s Argentinou okolo 20 milionů korun a v utkání s Německem okolo 30 milionů korun. Ale pak jsou tu utkání, kdy vyhraje favorit. A to znamená, že vyhrávají i naši sázkaři," řekl mluvčí Tipsportu Václav Sochor.

Související obsah

​Na mistrovství světa lidé většinou prosázejí ohromné částky. "My jsme před startem mistrovství předpokládali, že ten celkový počet vkladů všech peněz, který se protočí během šampionátu, by se mohl pohybovat okolo 1,3 miliardy korun," uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain. 

Zisk jako takový se zatím předpokládat nedá. Vše záleží na výsledcích zápasů. Nejmladší sázková kancelář na českém trhu Betano přitom zažila během pěti dnů šampionátu i největší dosavadní ztrátu. Přesto ji účast těší. Hned následující den totiž vše dohnala právě díky vítězství Saúdů nad Argentinou.  

Sázková kancelář Betano je letos i oficiálním sponzorem MS, k čemuž se vyjádřil její zástupce Roman Maco: "Je to historicky poprvé, kdy FIFA udělala smlouvu se sázkovou kanceláří. Jsme na led panelech okolo trávníku, můžeme používat oficiálně logo, znělku a status toho, že jsme partneři."

Související obsah

​U sázkových kanceláři se také dá vsadit nejen na výsledek zápasu, ale i na plno jiných věcí. "Jedná se o typy, zda budou překonány rekordy v různých herních situacích, jestli padne gól přes polovinu hřiště nebo jestli bude překonán věk nejmladšího střelce gólu," doplnila mluvčí Sazky Marcela Vraná. 

Mezi nabídkou sázek se najdou i různé kuriozity. Například si můžete vsadit na to, jestli během finálového utkání vypadne proud, eventuálně jestli na hrací plochu vběhne nahý fanoušek. Většina sázkařů ale dává přednost klasické sázce na výsledek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události