MS ve fotbale 2022

Rooney se opřel do Southgatea: Foden je nejlepší hráč Anglie, měl by hrát

Rooney se opřel do Southgatea: Foden je nejlepší hráč Anglie, měl by hrát
Wayne Rooney - trenér DC United | Zdroj: profimedia.cz

Bývalý anglický reprezentant Wayne Rooney se opřel do trenéra Albionu Garetha Southgatea. Důvod? Rooney se podivuje nad tím, že anglický lodivod vůbec nestaví Phila Fodena, který je podle jeho slov nejlepším hráčem Anglie.

Wayne Rooney během mistrovství světa přispívá svými blogy pro web The Times, kde se tentokrát opřel do trenéra Southgatea. Podle Rooneyho je obrovskou chybou, že vůbec nestaví záložníka Manchesteru City Phila Fodena. Ten při drtivé výhře 6:2 nad Íránem začal pouze na lavičce a nastoupil jen na 21 minut. Zápas s USA, který skončil 0:0, proseděl.

"Přišlo mi velmi zvláštní, že Foden nenastoupil jako náhradník proti USA. Jak už jsem psal před turnajem, kdybych byl šéfem Anglie, byl by klíčovou součástí mé základní jedenáctky. Z technického hlediska je to nejlepší fotbalista, kterého Anglie má," napsal aktuální kouč DC United z americké MLS.

Související obsah

​"Myslím, že když někdo má takový talent, jako má Foden, tak ho prostě musíte nechat hrát. Nyní je to jiný hráč než ten, kterého jsme viděli na EURO 2020, kdy se teprve snažil prosadit. Je vyzrálejší a na tento turnaj přišel po dlouhém období skvělých výkonů za Manchester City. Má formu, která se pojí s jeho schopnostmi. Na jeho místě bych byl velmi frustrovaný, že jsem se v pátečním zápase vůbec nedostal na hřiště," pokračoval legendární útočník.

Foden má letos opravdu výbornou formu. Ve 14 zápasech za Citizens v Premier League vstřelil sedm gólů a přidal tři asistence. Jeden zásah přidal i v Lize mistrů. Southgate ale dává nyní více prostoru Sakovi, Grealishovi a Sterlingovi.

Podívejte se na sestřih utkání mezi Anglií a USA:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události