MS ve fotbale 2022

Šlágr nepoznal vítěze. Španělsko remizovalo s Německem

Největší šlágr skupinové fáze mistrovství světa ve fotbale vítěze nepoznal. Za Španělsko se prosadil střídající Morata v 62. minutě, ale také Flickův žolík Füllkrug se prosadil, takže Španělsko s Německem remizovalo 1:1 a oba týmy mají dobré šance na postup.

Nebezpečnější byli zpočátku Španělé. Už v sedmé minutě byl blízko ke skórování Dani Olmo, ale Neuer proti jeho střele předvedl parádní zákrok a vyrazil míč na břevno. Na druhé straně zahrozil po 25 minutách Gnabry, ale bránu z hranice vápna netrefil.

Na začátku 36. minuty v obrovské šanci vyslal tvrdou ráno Torres, ale skvělým skluzem mu do ní dokázal skočit jeden z bránících hráčů. Ve 40. minutě se z gólu radovali Němci, jenže Rüdiger byl v době rozehrání přímého kopu v ofsajdu, takže jeho gól neplatil.

První platný gól tak padl až po změně stran. Álvaro Morata skóroval po osmi minutách na hřišti a Německo nutně potřebovalo zabrat. V 70. minutě poslal trenér Flick na hřiště hned trojici čerstvých hráčů. Jedním z nich byl i Niclas Füllkrug, který se v 83. minutě po Musialově přiťuknutí dostal za obranu a perfektní ranou překonal brankáře Unaie.

Související obsah

​V posledních minutách už další gól nepadl, takže oba týmy berou bod za remízu 1:1. Španělsku tak v posledním zápase s Japonskem bude k jistotě postupu stačit bod. Německu by mělo stačit porazit Kostariku, ale pokud nedá více gólů, ani tři body by teoreticky nemusely stačit

Výsledek zápasu skupiny E:

Španělsko–Německo 1:1 (0:0)
Branky: 62. Morata – 83. Füllkrug

Muž zápasu podle redakce Nova Sport: Jordi Alba

Alba připravil Moratovi jediný gól Španělů a sám se postaral o nebezpečnou střelu. Jeho aktivita u levé čáry dělala Němcům problémy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události