Fotbal

Přestup Messiho do MLS je velmi blízko. Následovat ho mohou kamarádi z Barcy

Přestup Messiho do MLS je velmi blízko. Následovat ho mohou kamarádi z Barcy
Lionel Messi | Zdroj: Profimedia

Jaká bude budoucnost Lionela Messiho? Už po mistrovství světa v Kataru může být jasno. Jednání mezi sedminásobným vítězem Zlatého míče a Interem Miami jsou v pokročilém stádiu a vše nasvědčuje tomu, že do týmu, jemuž dělá prezidenta David Beckham, zamíří v létě jako volný hráč. Stal by se tak nejlépe placeným hráčem v historii soutěže. Následovat jej navíc mohou také jeho bývalí spoluhráči z Barcelony Luis Suárez a Cesc Fabregas.

Vypadá to, že se evropští fanoušci mohou s kouzly Lionela Messiho pomalu loučit. Podle mnohých zahraničních médií je jeho přestup do americké MLS na spadnutí. Během mistrovství světa v Kataru probíhají intenzivní jednání, která započala už před několika měsíci, když Messiho otec začal utajeně jednat s Interem Miami o přestupu svého syna. 

Pokud by se celý přestup dotáhl do konce a Messi za oceán v létě jako volný hráč odešel, stal by se nejlépe placeným hráčem v historii celé soutěže. Messi to navíc v Miami velmi dobře zná, jelikož zde má jedno ze svých sídel a jezdí sem na pravidelné letní dovolené. Klub se navíc už začal porozhlížet po Messiho nových spoluhráčích, kteří by seděli do jeho herního stylu. Rádi by přivedli jeho bývalé spoluhráče a dobré kamarády Luise Suáreze a Cesca Fabregase. 

Související obsah

​Inter Miami momentálně vede jako trenér Phil Nevile, který nedávno prodloužil svoji smlouvu. Messi by se rovněž mohl těšit na nový stadion, který klub momentálně staví. Bude mít kapacitu 25 tisíc míst a součástí komplexu bude i hotel se 750 pokoji a podzemní parkoviště. Celý areál vyjde celkově na více než 23 miliard korun. 

Hlavní roli v celém přestupu má podle The Times hrát David Beckham, který je v přímém kontaktu s majiteli PSG, jehož dres Messi momentálně obléká. Navíc se s Messim velmi dobře zná, když oba spolupracovali v projektu pro Adidas. 

V sobotu Messi pomohl Argentině k cenné výhře nad Mexikem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události