Třetí poločas

Třetí poločas: Reportéra v Kataru zaujala organizace, Eliáš mohl trénovat v NHL

Třetí poločas: Reportéra v Kataru zaujala organizace, Eliáš mohl trénovat v NHL
Reportér Radek Mazal s fotbalovými fanoušky na MS v Kataru | Zdroj: TV Nova

Tradičně v pondělí se pořad Třetí poločas věnoval sportovním událostem, které rezonují poslední dobou. S reportérem TV Nova jsme se bavili o Kataru, kde minulý týden byl. Patrik Eliáš mluvil o Vítku Vaněčkovi, který září v New Jersey Devils, odkud měl nabídku na trénování. Mluvilo se i o blížícím se Dakaru.

Radek Mazal: Organizátoři v Kataru na mě udělali dojem

Fotbalové mistrovství světa je v plném proudu a na místě prvního arabského šampionátu v historii byl i reportér TV Nova Radek Mazal. Ten informoval o atmosféře, vytvářel reportáže do Sportovních novin a zpovídal fanoušky.

"O výhře Saúdské Arábie nad Argentinou se mluvilo nejvíce, protože to nikdo nečekal. Navštívili jsme arabské tržiště, kde se slavilo celou noc," mluvil o nejzajímavějším tématu, které se v Kataru odehrálo. Obyvatel ze Saúdské Arábie prý v dějišti turnaje bylo opravdu hodně.

"Organizátoři v Kataru na mě udělali dojem, ale někdy ty restrikce byly přísné. Zabavili nám například kameru. Na druhou stranu jsme se tam cítili bezpečně," mluvil Radek Mazal o organizaci a bezpečnosti na světovém turnaji.

"Problémem bylo teplé jídlo a pití, většinou v poločase nebylo. Na stadionech byly modlitebny," dodal reportér TV Nova.

Související obsah

Patrik Eliáš: Dostal jsem nabídku na trénování v NHL

Výjimečnou formu v NHL má Vítek Vaněček a jeho New Jersey. Na rozhovor jsme si tak pozvali jednu z největších legend Devils Patrika Eliáše, který několikrát do roka do New Jersey létá, a dokonce pomáhá během letních kempů.

"V dubnu mi volal generální manažer, který věděl, že bude měnit asistenty trenéra. Ptal se mě na osobní život a co plánujeme, protože mě chtěl na lavičce. My jsme se ale rozhodli, že zůstaneme tady v Česku. Nabídky si ovšem nesmírně vážím," přiznala česká hokejová legenda.

"Vítek na začátku sezony neměl tak velkou důvěru, chytal spíše Blackwood. Ten se pak zranil a Vaněček se šance chytil a podává skvělé výkony," smekl klobouk Eliáš před svým krajanem. 

"Už během tréninkového kempu působil klidněji a vyrovnaněji. Tak nějak jsem cítil, že když šance přijde, tak se jí chopí a hráči za ním půjdou," dodal druhý nejproduktivnější Čech historie NHL.

Milan Engel: Dakar mi začíná hned po Vánocích. Rodina počítá s tím, že nebudu doma

Blíží se také Rallye Dakar, kde se představí také motorkář Milan Engel. "Rodina s tím počítá, jedu tam podeváté. Oni vědí, že hned po Vánocích mi začíná Dakar. Za poslední léta jsem byl na Silvestra doma pouze jednou. Rodina mě podporuje nejvíce, co to jde," promluvil o své účasti na akci, která startuje 31. prosince. 

"V Jižní Americe mě atmosféra hnala dopředu, v Saúdské Arábii to takové není. Povrchově je to ale stejné," promluvil následně Engel o atmosféře na akci, která se dříve konala v Jižní Americe, nyní se ale přesouvá do Středního východu.

"Jedu tam podeváté, tak jsem zvědavý, co nám Dakar tentokrát nabídne," těší se český jezdec.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Třetí poločas

Důležité Události