Fotbal

Sportovní arbitráž rozhodla. Hašek bude Spartě platit pořádný balík

Sportovní arbitráž rozhodla. Hašek bude Spartě platit pořádný balík
Martin Hašek v dresu Sparty | Zdroj: Profimedia.cz

Sportovní arbitráž (CAS) definitivně rozsekla vleklý spor mezi fotbalovou Spartou a jejím bývalým hráčem Martinem Haškem. Ten v klubu před dvěma lety vypověděl smlouvu, což se Letenským vůbec nelíbilo. Pře se dostala až před CAS, který teď vynesl verdikt. Hašek si počínal neoprávněně a musí Spartě zaplatit kompenzaci ve výši 2,25 milionu korun. K tomu by měl ročně posílat deset procent částky jako úrok z prodlení.

Martin Hašek bude platit jako mourovatý. V roce 2020 ve Spartě vypověděl smlouvu a spor s letenským celkem se dostal přes Sbor rozhodců FAČR až ke Sportovní arbitráži (CAS). 

Ta prošetřila veškeré okolnosti a vynesla verdikt. Sparta prý byla jednáním hráče, který kontrakt vypověděl neoprávněně, poškozena. Jednání klubu, jenž fotbalistu přeřadil do B týmu a udělil mu několik pokut a neakceptovatelné chování, nebylo protiprávní. Hráč proto nemá právo požadovat po letenském celku žádné kompenzace. 

Související obsah

​Platit naopak bude on. CAS rozhodla, že Hašek Spartě musí zaplatit 2,25 milionu korun a ročně navíc posílat deset procent z částky jako úrok z prodlení. K tomu musí současný člen kádru klubu Würzburger Kickers zaplatit i 60 procent nákladů arbitrážního řízení a 2500 švýcarských franků (více než 61 tisíc korun) na výlohy spojené s daným řízením. ​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události