Kladno je po prohře zase poslední. Liberec překvapivě obral lídra

Hokejisté Kladna na střídačce | Zdroj: Profimedia.cz

Hokejová extraliga měla na programu 24. kolo a urodily se v něm zajímavé výsledky. Kladno prohrálo s Vítkovicemi gólem za pět dvanáct a kleslo na poslední příčku. Na dně tabulky Rytíři vystřídali Motor. Ten sice prohrál s Karlovými Vary, přesto se posunul o místo výš. Překvapivý výsledek přinesl duel mezi Pardubicemi a Libercem, Bílí Tygři na favorita totiž dokázali vyzrát a utnuli jeho vítěznou sérii.

Hradec chtěl v  zápase s Mladou Boleslaví přetnout sérii porážek, která trvala tři utkání. V první třetině se urodily šance na obou stranách, branka ale nepadla a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Kladno ve 24. kole narazilo na druhé Vítkovice a duel odstartovalo na jedničku. Chvíli před koncem první třetiny vypálil z mezikruží Brodecki a poslal Rytíře do vedení. Ve druhé třetině ale skóroval Marosz a srovnal skóre.

Před polovinou základní hrací doby opět strhl výsledek na stranu domácích Jakub Babka, který zacílil k bližší tyči. Brzy poté ale Ridera znovu srovnala krok. V čase 59:12 pak Vítkovice udeřily vítěznou trefou Kriegera a Kladenští po prohře 2:3 smutní. Spadlo totiž znovu na poslední místo.

​A to přesto, že České Budějovice nenavázaly na výhru s Libercem a prohrály s Karlovými Vary. Soupeři navíc nedal Motor ani gól a padl 0:3. Litvínov prohrával s Plzní už 1:3, pak se však dostal na dostřel jediné trefy a v závěru pořádně tlačil, kýženého gólu se ale Verva nedočkala. Naopak znovu skórovali indiáni a vyhráli 4:2.

Překvapivý výsledek se zrodil v Pardubicích. Suverénní lídr soutěže totiž nestačil na Liberec, i když byl jasným favoritem. Padl 1:3 a Liberec slaví důležitou výhru. Zápas Brna a Olomouce nepřinesl branku ani v základní hrací době, ani v prodloužení. Jediný gól  zápasu zaznamenal v 5. sérii nájezdů Koblížek a zařídil Kometě výhru.

Výsledky 24. kola Tipsport extraligy:

Rytíři Kladno – HC Vítkovice Ridera 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Brodecki (Indrák, Klepiš), 28. Babka (Cibulskis, Plekanec) – 24. Marosz (Mikuš), 31. Chlán (Raskob, Lakatoš), 60. Krieger (Bukarts, Lakatoš)

HC Verva Litvínov – HC Škoda Plzeň (1:3, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Jaks (Estephan), 55. Jaks (Abdul, Sukeľ) – 15. Hrabík (Suchý), 17. Schleiss (Kodýtek, Hrabík), 20. Rekonen (Malát, Suchý), 60. Holešinský (Schleiss)

Motor České Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Redlich (Havlín, Jiskra), 29. Bernad, 31. Koblasa (Černoch, Plutnar)

Mountfield Hradec Králové – BK Mladá Boleslav 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Åberg (O. Najman, Pýcha), 60. J. Stránský

HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 23. Radil (Zohorna, R. Kousal) – 34. Rychlovský (Melancon, Balinskis), 45. A. Najman (Bulíř), 50. Faško-Rudáš (Flynn, Kolmann)

HC Kometa Brno – HC Olomouc 1:0sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: rozh. náj. Koblížek

HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 59. Horák (Tomášek)