MS ve fotbale 2022

Velký krok od FIFA. První ženská rozhodčí na mužském mistrovství světa ve fotbale

Velký krok od FIFA. První ženská rozhodčí na mužském mistrovství světa ve fotbale
Francouzská rozhodčí Frappartová | Zdroj: Profimedia

Zápas skupiny E na MS v Kataru bude poprvé v historii mužských fotbalových šampionátů vést žena. Francouzka Stéphanie Frappartová bude hlavní rozhodčí čtvrtečního zápasu Kostarika – Německo. Jejími asistentkami budou Neuza Backová z Brazílie a Karen Díaz Medinaová z Mexika.

Osmatřicetiletá rozhodčí zaznamená další milník ve své kariéře poté, co v březnu pískala kvalifikační zápas na tento šampionát a v roce 2020 byla hlavní rozhodčí ve slavné Lize mistrů. Už v roce 2019 rozhodovala zápasy ve francouzské nejvyšší mužské soutěži a také řídila Superpohár UEFA.

Na tomto mistrovství světa už se Frappartová představila, ale jen v roli čtvrté rozhodčí v zápase Mexika s Polskem. Na šampionátu jsou mezi hlavními rozhodčími zapsány ještě další dvě ženy, Japonka Jamašitaová a Mukansengaová z Rwandy. Ani jedna z nich však ještě nemá odpískaný žádný zápas. 

Související obsah

Před turnajem Frappartová říkala, že doufá, že zařazení žen mezi rozhodčí na MS v Kataru změní věci i na širší úrovni. "Je to silná známka od FIFA, když nasadí ženu jako rozhodčí v takové zemi." Francouzka tak naráží na nerovné postavení mužů a žen v pořádající zemi.

​První žena v roli hlavní rozhodčí na mužském MS ve fotbale se představí již ve čtvrtek od 20 hodin v zápase Kostariky proti Německu.

Podívejte se, jak Francie porazila Dánsko:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události