Fotbal

Nita by konečně mohl odejít ze Sparty. Zájem má slavný francouzský klub

Nita by konečně mohl odejít ze Sparty. Zájem má slavný francouzský klub
Florin Nita | Zdroj: Profimedia

Fotbalový brankář pražské Sparty Florin Nita by mohl Letnou konečně opustit. Podle jeho agentky se o něj zajímá francouzský klub s bohatou historií – druholigový AS Saint-Étienne.

Rumunský internacionál není ve Spartě v dobré pozici. Manažeři a trenéři ho zcela odepsali a v týmu vůbec nechytá, dokonce není ani na střídačce. Naposledy se objevil v nominaci na zápas v dubnu a poslední ligové utkání odchytal před rokem.

Dříve byl Nita sparťanskou jedničkou, postupně se však stal nepotřebným hráčem, a dokonce byl vyřazen z A-týmu. Rumunský fotbalista by však mohl brzy změnit angažmá. Smlouvu má až do léta 2023, ale stěhovat by se mohl už dříve. Vedení Sparty už dříve prohlásilo, že by svého brankáře nechalo odejít.

Nitova agentka Liubliana Nedelcu podle rumunského serveru Orange Sport oznámila, že se o rumunského brankáře zajímá klub ze Saint-Étienne, který má stejně jako PSG na kontě 10 francouzských titulů. 

Související obsah

​O francouzském klubu se psalo, že se zajímá o jiného rumunského brankáře, a sice o Ionuta Radua z Interu Milán. Podle Nedelcuové ale stojí právě o Nitu. 

Nita by si výkonnostně pohoršil. I když má Saint-Étienne slavnou historii, v současné době se klubu moc nedaří a nachází se až ve druhé nejvyšší soutěži. Podle Nedelcuové však tento francouzský tým čeká obrození a vzestup. Na rozdíl od Sparty by si Nita v tomto týmu také mohl opět zachytat v soutěžních zápasech. 

Francouzský národní tým porazil na MS ve fotbale Dány:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události