Nečas přispěl k výhře Caroliny. Vaněček s Vejmelkou prohry odvrátit nedokázali

Martin Nečas na puku | Zdroj: profimedia.cz

Ani jeden z českých gólmanů v NHL v noci neodvrátil prohru svého týmu. New Jersey Devils s Vaněčkem v bráně podlehli Nashvillu v prodloužení 3:4 a Arizona s Karlem Vejmelkou padla s LA Kings 3:5. Jako jediný z Čechů v noci bodoval Martin Nečas, který asistencí přispěl k výhře Caroliny Hurricanes nad St. Louis Blues 6:4.

Spoluhráči Martina Nečase do utkání se St. Louis nevykročili správnou nohou. Ve druhé třetině prohrávali 0:2, ale pak předvedli senzační obrat. Za minutu a čtyři sekundy skórovali hned třikrát a ujali se vedení. Na 3:2 dával Seth Jarvis, kterému pozici připravil právě český hokejista.

Domácím se sice povedlo srovnat, ale třetí třetina znovu patřila Hurricanes. Znovu do vedení je poslal Martinooka, na to St. Louis odpovědělo odvoláním gólmana. Do prázdné brány se trefil Staal a následně i Martinook, který druhým gólem v zápase zpečetil výhru 6:4. Martin Nečas si připsal už 26. (11+15) kanadský bod v letošní sezoně a potvrdil roli druhého nejproduktivnějšího Čecha v NHL.

​Vítek Vaněček, který byl vyhlášen druhou hvězdou měsíce, nedokázal odvrátit prohru New Jersey Devils. Proti Predátorům z Nashvillu sice předvedl 20 úspěšných zákroků, ale inkasoval celkem čtyřikrát. Naposled v prodloužení, což rozhodlo o prohře Ďáblů. Ti padli teprve podruhé z posledních 18 zápasů. Výhru neslavil ani Karel Vejmelka, který v brance Arizony předvedl 27 zákroků. Kojoti padli s LA Kings 3:5.

Výsledky NHL:

Buffalo Sabres – Colorado Avalanche 4:6 (2:1, 1:4, 1:1)
branky:  11. Peterka (Quinn, Cozens), 20. T. Thompson (J. Skinner, Cozens), 35. Cozens (T. Thompson, J. Skinner), 41. Tuch (Dahlin, T. Thompson) – 9. Compher (MacKinnon, D. Toews), 29. MacKinnon (Makar, Rantanen), 30. Lehkonen (Compher, MacKinnon), 32. MacKinnon (Makar, D. Toews), 38. Compher (L. O'Connor, Cogliano), 60. Rantanen (Compher, MacKinnon)

New Jersey Devils – Nashville Predators 3:4 v prodl. (0:2, 3:0, 0:1 – 0:1)
branky: 22. Bahl (J. Hughes, Haula), 23. Bratt (Hischier, J. Hughes), 25. Holtz (Severson, Haula) – 1. R. Johansen (Co. Smith, Ekholm), 20. Sissons (Josi), 60. Granlund (F. Forsberg, R. Johansen), 61. R. Johansen (Duchene)

Philadelphia Flyers – Tampa Bay Lightning 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
branky: 52. Konecny (Sanheim, DeAngelo) – 17. Paul (Perry, Killorn), 28. Paul (Cole, Stamkos), 40. Colton (Perry), 50. Cole (Černák, Vasilevskij)

Pittsburgh Penguins – Vegas Golden Knights 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
branky: 23. McGinn (Carter, Kapanen), 34. Rakell (Guentzel, Crosby), 48. Guentzel (Malkin, Petry), 50. Kapanen (McGinn, Dumoulin) – 4. Eichel (Ma. Stone), 18. Re. Smith (Kessel, W. Karlsson), 42. Theodore (Stephenson, Eichel)

St. Louis Blues – Carolina Hurricanes 4:6 (1:0, 2:3, 1:3)
branky: 12. Bučněvič (Thomas, Tarasenko), 23. Acciari (Leddy, Parayko), 36. Krug (Bučněvič, Tarasenko), 60. O'Reilly (Kyrou) – 26. Burns, 26. Martinook, 27. Jarvis (Nečas), 56. Martinook (Slavin), 59. J. Staal, 60. Martinook (Burns)

Dallas Stars – Anaheim Ducks 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
branky: 5. J. Robertson (Hintz, C. Miller), 28. J. Robertson (Heiskanen, Pavelski), 32. Kiviranta (Heiskanen, Seguin), 42. J. Robertson (Heiskanen, Hintz), 52. W. Johnston (Hakanpää)

Calgary Flames – Montreal Canadiens 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
branky: 40. E. Lindholm (Huberdeau, Ružička) – 1. Slafkovský (Monahan, Guhle), 47. Caufield (Suzuki, Monahan)

Minnesota Wilds – Edmonton Oilers 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
branky: 22. Eriksson Ek (Kaprizov), 31. Kaprizov (Boldy, Eriksson Ek), 34. F. Gaudreau (Petan, Merrill), 44. Steel (Zuccarello, Merrill), 52. Zuccarello (Dumba, Kaprizov) – 12. Draisaitl (Bouchard, McDavid), 25. McDavid (Draisaitl, Hyman), 60. Kostin (Shore, Ryan)

Vancouver Canucks – Florida Panthers 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
branky: 33. Joshua (Bear, Dries) – 19. M. Tkachuk (Mahura), 19. Forsling (Reinhart, Luostarinen), 20. Lomberg (Hörnqvist, E. Staal), 32. Bennett (Verhaeghe, M. Tkachuk), 52. Bennett (M. Tkachuk)

Seattle Kraken – Washington Capitals 3:2 v prodl.
branky: 34. Schwartz (Dunn, Burakovsky), 58. Gourde (Sprong, Dunn), 61. Beniers (Burakovsky) – 8. Fehérváry (Ovečkin, Sheary), 15. Sheary (Johansson, Ovečkin)

Los Angeles Kings – Arizona Coyotes 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
branky: 14. Kopitar (Vilardi, Fiala), 30. Moore (Arvidsson, Durzi), 39. Grundström (Fagemo, Anderson-Dolan), 46. Kopitar (Doughty, Björnfot), 59. Fiala (Kempe) – 13. Fischer, 25. Stecher (Guenther), 28. Bjugstad (Guenther, Maccelli)