Další sporty

Fury je stále neporažený! Chisoru ukončil před limitem. Ihned vyzval dalšího soka

Fury je stále neporažený! Chisoru ukončil před limitem. Ihned vyzval dalšího soka
Tyson Fury nedal Dereku Chisorovi šanci | Zdroj: Profimedia

Tyson Fury předvedl další velkou show. Na stadionu Tottenhamu v Londýně nedal vůbec žádnou šanci Dereku Chisorovi, když rozhodčí zápas ukončil před koncem desátého kola. 34letý boxer tak obhájil titul mistra světa organizace WBC v těžké váze. Okamžitě po boji vyzval Ukrajince Oleksandra Usyka.

Tyson Fury byl před sobotním zápasem jasným favoritem. Od začátku tuto roli potvrzoval a svého soupeře zasypával jedním tvrdým úderem za druhým. Šedesát tisíc diváků od začátku nepochybovalo, kdo se stane vítězem, a jen se čekalo na to, jestli to Fury stihne před limitem. 

Rozhodčí zápas nakonec ukončil před koncem desátého kola a následně prohlásil Furyho za vítěze. Rodák z Manchesteru si tak připsal už 33. vítězství v kariéře, z toho 24 zápasů vyhrál před limitem. Chisora z toho všeho vyšel prachbídně. Připsal si 13. porážku v kariéře a z ringu odcházel s krvácejícími ústy. 

Související obsah

​​​Fury se v ringu objevil poprvé od jarního zápasu s Dilianem Whytem. Ačkoliv následně oznámil konec kariéry, vrátil se. "Cítil jsem se dobře. Potřeboval jsem pár kol, od dubna jsem neboxoval. Byly tam dobré údery," pochvaloval si po zápase s Chisorou. Tentokrát se ale ohlášení konce kariéry nekonalo. Naopak. K souboji vyzval Ukrajince Oleksandra Usyka. 

"Usyku, jsi na řadě. Jednoho Ukrajince už jsem zmáknul, Klička. Takže pojďme do toho," řekl mu odhodlaně z očí do očí. 

Podívejte se na sestřih jarního zápasu proti Dilianu Whyteovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události