Hokej

Marner zapsal oslnivý rekord. K zápisu mu výrazně pomohl David Kämpf

Na Floridě se dnes přepisovala historie jednoho z nejtradičnějších týmů NHL. Mitchell Marner totiž bodoval v 19. utkání v řadě, což se nikdy nikomu v historii kanadského velkoklubu nepovedlo. U historického momentu byl i Čech David Kämpf, který na jubilejní gól nahrál.

Pětadvacetiletý útočník letos nebodoval jen ve dvou zápasech. V posledních osmnácti vždy zapsal minimálně jednu asistenci a proti Tampě Bay se mohl zapsat do historie celé organizace. To se mu nakonec povedlo. Pomohl mu k tomu i český útočník David Kämpf. 

Chomutovský odchovanec jako specialista na oslabení vybojoval kotouč za brankou, prošel kolem bránících hráčů a připravil pro Marnera situaci jako na podnosu. Hvězda Maple Leafs se pak trefila a zapsala se navždy do historických análů.

Související obsah

Rodák z Ontaria tak bodoval již 19. utkání v řadě a překonal Eddieho Olczyka a Darryla Sittlera. Obě ikony světového hokeje držely rekord za 18. utkání v řadě s bodem. Rekord drží Wayne Gretzky, kterému se to povedlo v 51 zápasech v řadě.

Z aktuálních hráčů vyrovnal počiny Coreyho Perryho z roku 2009 a Taylora Halla z roku 2018. Z aktivních hráčů zaznamenal nejvíce utkání s bodem v řadě Patrick Kane (26) v roce 2015. Český rekord má Jaromír Jágr (16 zápasů).

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události