Fotbal

Sláva pro Girouda! Je nejlepším střelcem Francie, překonal slavného Henryho

Sláva pro Girouda! Je nejlepším střelcem Francie, překonal slavného Henryho
Olivier Giroud slaví jubilejní branku v reprezentaci | Zdroj: Profimedia.cz

Francouzský reprezentační útočník Olivier Giroud vstoupil do historie. V osmifinále světového šampionátu skóroval proti Polsku a odpoutal se od Thierryho Henryho v počtu vstřelených branek ve francouzské reprezentaci. Zvládl to za méně zápasů i za rychlejší dobu.

Ani Henry, Platini, Benzema, Zidane či Papin. Nejlepším střelcem jedné z nejfotbalovějších zemí na světě je nově Olivier Giroud, který dal na šampionátu již třetí branku. V reprezentaci jich má 52, což je o jeden zásah více než dosavadní rekord Thierryho Henryho. 

Nynější hvězda milánského AC vyrovnala slavného Henryho v utkání s Austrálií, stejný počet branek zkompletoval o devět utkání dříve. Giroud působí v reprezentaci jedenáct let, Thierry Henry dal 51 gólů za třináct let. Giroud navíc svým 116. startem dorovnal rekord Marcela Desaillyho na čtvrtém místě francouzské historie.

Související obsah

Rodák z města Chambéry debutoval v reprezentačním týmu 11. listopadu 2011 proti USA a první branku zaznamenal ve třetím utkání proti Německu v přátelském utkání. Nejlepší zápas zažil v roce 2017, kdy hattrickem sestřelil Paraguay. Taktéž v přípravném duelu. 

Tři branky vstřelil na evropském šampionátu a čtyři na světovém šampionátu. V kvalifikacích na velké turnaje dal celkem 12 branek. Jeho rekord by v budoucnu mohl ohrozit snad jen Kylian Mbappé, který má nyní 31 gólů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události