MMA

Zraněný Procházka: Jdu opravit tělo a jedeme dál. Čas využiju k posunu

Zraněný Procházka: Jdu opravit tělo a jedeme dál. Čas využiju k posunu
MMA zápasník Jiří Procházka | Zdroj: Profimedia.cz

MMA zápasník Jiří Procházka se vrátil ze Spojených států, kde měl obhajovat titul v UFC. Kvůli zranění ramene, které si přivodil při tréninku, se však musel zápasu s Gloverem Teixeirou vzdát a začít se léčit. "Cítím se skvěle a jsem připravený čelit tomu, co bude," uvedl úspěšný fighter odhodlaně.

Kdyby šlo všechno podle plánu, momentálně by se připravoval na obhajobu titulu v UFC. Kvůli zranění se však zápas polotěžké váhy proti Gloveru Teixeirovi musel zrušit a Jiří Procházka přiletěl zpět do Čech, aby se podrobil operaci i následné rekonvalescenci. 

"Situace je, jaká je. Příští týden jdu opravit tělo a pokračujeme dál. Pro mě to je tak, že se stalo, co se mělo stát. Všechno to beru pozitivně. Jsem zpátky a jedeme dál," uvedl úspěšný fighter po příletu. 

Ten zároveň vyvrátil, že by ho čekala dlouhá pauza. Hodlá se totiž stále připravovat, jen jinými způsoby. "Není to pauza. Bude se konat rehabilitace nebo jiná činnost. Každý čas se snažím využít naplno. Učit se, vstřebávat, posunovat se, zajíždět si nové tréninkové techniky, vybírat si. To je to, co dělám celou kariéru. Ten čas využiju k posunu," řekl odhodlaně. 

A také přiznal, že mu tréninková přestávka vlastně i částečně hraje do karet. "Už nějakou dobu jsem nebojoval jen se soupeři, ale i se svým tělem. Ne bojoval, ale musel jsem přizpůsobovat své tělo tomu, v jakém jsem byl stavu. Byl jsem trochu přetrénovaný. K titulům jsem se dostal hlavně tvrdým úsilím. Přijde mi to vhod," pověděl. 

Související obsah

​Mimo by měl být přibližně půl roku, tedy o dost méně, než se původně předpokládalo. "Z UFC trochu postrašili, že to bude i rok. Ale po konzultaci s experty a chirurgy to nebude víc než půl roku do dalšího zápasu. Sedm měsíců maximálně," potěšil fanoušky MMA tím, že prognózy nejsou tak hrozné. 

Vedení nejslavnější organizace ho zklamalo ve více věcech. Že se vzdá titulu, byl totiž nápad UFC. "Byl to jejich nápad. Mně to nedělá až takový problém, jestli mi slíbí, že další boj bude o titul. Ať se nejlepší ukáže, když já nemůžu. Trošku neférově se ale zachovali ke Gloverovi, což mě překvapilo, ale je to prostě byznys," uzavřel. 

Skoro před měsícem Jiří Procházka odletěl obhajovat do USA titul v UFC. Při tréninku se tam bohužel zranil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události