MMA

Může si za to sám, reaguje Kincl na Vémolovo odstoupení

Může si za to sám, reaguje Kincl na Vémolovo odstoupení
MMA zápasník Patrik Kincl | Zdroj: Profimedia

Zápas, na který čekali snad všichni čeští MMA fanoušci, mezi Karlosem Vémolou a Patrikem Kinclem, se letos neuskuteční kvůli Vémolově hospitalizaci. Aktuální šampion střední váhy na odstoupení Terminátora zareagoval bleskově a svého soupeře nešetřil. "Jsem přesvědčen, že si za to může sám," napsal Kincl na svůj instagram.

V prvním vzájemném duelu vyhrál na body Vémola a fanoušci už čtyři roky marně čekají na odvetu. K té mělo dojít 30. prosince v titulovém zápase ve střední váze organizace OKTAGON MMA. Jenže Terminátor byl před pár dny hospitalizován a v úterý oznámil, že jeho stav byl opravdu vážný a že do prosincového duelu nenastoupí.

Kincl jen chvíli poté napsal dlouhý příspěvek na svůj instagram, ve kterém Vémolu nešetřil. "‘Do zápasu nastoupím, i kdybych měl chcípnout.‘ Nebo tak nějak to bylo," připomněl na úvod dřívější Vémolova slova.

"Jsem přesvědčen, že hospitalizace v nemocnici není hraná záležitost. A rozhodně to nebude jen nějaká rýmička. Jsem ale také přesvědčen, že si za to může sám," kritizoval Kincl svého soka. "Jako profesionální sportovec by se o sebe měl člověk starat na 100 %. Všichni jsme měli možnost sledovat jeho různé večírky v době přípravy, které se rozhodně neshodují s kvalitní regenerací," pokračoval.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Patrik Kincl (@patrik_kincl)

"Ono to sice na soc. sítích vypadá hrozně cool, když člověk vyběhne z nemocnice a hned zamíří do tělocvičny, ale pak to dopadá přesně takhle. Byl bych rád, aby si to uvědomili ti, kteří tenhle styl tolik obdivují a chtěli by to napodobovat. Doléčení a regenerace jsou součást tvrdé přípravy!!!" připomněl fanouškům, že Vémola ze svých příspěvků nepůsobí jako vzor pro profesionální sportovce.

"Upřímně nevím, co teď bude… Jsem z toho už otrávenej. Tenhle zápas chci čtyři roky a zase z toho sejde. Nejdřív jsem se k němu měl probojovat v rámci XFN, a když už měl být, tak Vémola utekl. Pak jsem dostával vzkazy, že jsem v jiné organizaci, a tak jsem nakonec skončil v Oktagonu, kde jsem nejdříve vybojoval a pak i obhájil titul. Pro ten zápas jsem udělal maximum. Teď je otázkou, jestli se o to ještě snažit a zůstat v 84 nebo se soustředit na nový projekt v 77. Oboje mít nemůžu," dodal smutně na závěr.

Související obsah

​Bijec s přezdívkou Inspektor podle slov promotéra Ondřeje Novotného pro web iSport.cz o titulovou obhajobu na konci roku nepřijde, ale jméno soupeře ještě není známé. Pro fanoušky je to obrovské zklamání, stejně tak pro Kincla. A až čas ukáže, jestli k dlouho očekávané odvetě vůbec někdy dojde.

Patrik Kincl bojoval o titul i v polské organizaci KSW, ale s Robertem Soldičem prohrál:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události