MS ve fotbale 2022

Trucující hvězda. Ronaldo neslavil výhru. Místo děkovačky zamířil do šatny

Trucující hvězda. Ronaldo neslavil výhru. Místo děkovačky zamířil do šatny
Cristiano Ronaldo | Zdroj: Profimedia

Hvězdný Cristiano Ronaldo stále budí různé kontroverze. Jednu z nich předvedl i v osmifinálovém zápase proti Švýcarsku, ve kterém jeho Portugalsko vyhrálo 6:1. Na hřiště vběhl až v 73. minutě a nevsítil jediný gól, jeho náhradník naopak nasázel soupeři hattrick. Portugalská superstar ukázala, že jí momentální situace není nejspíš vůbec po chuti. Po závěrečném hvizdu totiž místo oslav se spoluhráči zmizela do kabiny.

Nejdřív řešil přestupovou ságu, teď se zabývá svou pozicí v portugalské reprezentaci. Kolem Cristiana Ronalda je neustále živo a humbuk neutichl ani po vítězném osmifinále proti Švýcarsku. 

Naopak ještě zesílil. Trenér Santos údajně nebyl spokojený s hráčovým přístupem v poslední bitvě skupiny proti Jižní Koreji, a populární CR7 tak začal duel se Švýcarskem jen na lavičce. Ve vyřazovací části turnaje se mu to stalo poprvé od roku 2008.

Navíc musel sledovat, jak jeho náhradník Goncalo Ramos sází do sítě soupeře jednu branku za druhou a nakonec slaví hattrick. Sám Ronaldo přišel na hřiště v 73. minutě a aplaudoval mu celý stadion. Gólově však vyšel naprázdno. A možná i proto měl navzdory triumfu a postupu tak trochu náladu pod psa. 

Kamery pak fotbalovou superstar totiž zabraly ve chvíli, kdy po závěrečném hvizdu obešla spoluhráče a zamířila do kabin. Sám sice tribunám zatleskal a poděkoval. Společnou děkovačku celého týmu si však fanoušci museli užít bez miláčka ochozů. Ronaldo byl dokonce obviněn z toho, že v průběhu hry neslavil ani góly svého týmu. Z dalších videí je ale patrné, že z branek se se spoluhráči radoval. 

Související obsah

​Na trenérovi a realizačním týmu tak teď bude, aby v týmu vládla pohoda, což po uplynulých událostech nejspíš nebude vůbec jednoduché. "Je to opravdu důležité. Zejména s takovým hráčem v týmu," řekl třeba Nigel de Jong. "Není to vždy o tom, co se děje na hřišti, ale také o tom, co se děje mimo něj. Musíte si udržet harmonii a atmosféru. On je v týmu vlivnou postavu, takže ho musíte udělat šťastným a dát mu minuty," uvedl podle deníku Daily Mail bývalý reprezentant Nizozemska. 

Ten tak naznačil, že Ronaldo mohl trucovat. Hlavně proto, že neměl místo v základní sestavě a neodehrál tolik minut, kolik by si přál. Navenek se ale hvězda tváří, že se vůbec nic neděje. 

"Úžasný den pro Portugalsko. Luxusní představení týmu plného talentu a mládí. Ten sen je živý! Až do úplného konce! Do toho, Portugalsko!" napsal na svém oficiálním facebookovém profilu.

Případné spory v kabině by přitom mohly mužstvo před čtvrtfinále rozložit. V něm Portugalci narazí na překvapení z Maroka. 

Portugalsko rozstřílelo Švýcarsko vysoko 6:1:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události