Fotbal

Zemřel fotbalový trenér František Cipro. Legenda Slavie, se kterou vyhrál titul

Zemřel fotbalový trenér František Cipro. Legenda Slavie, se kterou vyhrál titul
František Cipro | Zdroj: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

S hodně smutnou zprávou přišla fotbalová Slavia, která oznámila úmrtí bývalého hráče a trenéra Františka Cipra. Mistr ligy v sezoně 1995/1996 bojoval v poslední době s rakovinou a v úterý 7. února ve věku 75 let zemřel.

František Cipro patří mezi největší legendy pražské Slavie, se kterou v ročníku 1995/96 získal titul v české nejvyšší lize. O rok později se sešívanými ovládl také národní pohár. Ve Slavii působil jako hráč v letech 1971 až 1980. Celkem odehrál v červenobílém dresu 501 utkání, z toho 232 ligových, a vstřelil 41 branek. 

O smutné zprávě informuje právě Slavia, se kterou je oblíbený trenér spojován nejvíce. Několikrát vedl ale také České Budějovice, objevil se i v Plzni, v Teplicích, v Brně či v kyperském Limassolu. Naposledy se na lavičce představil v roce 2015, kdy vedl Dynamo. 

Související obsah

V posledních letech František Cipro bojoval s rakovinou tlustého střeva. Zákeřná nemoc se mu stala osudnou po necelých třech letech po zjištění. Pan František Cipro zemřel 7. února ve věku 75 let. 

V posledních letech František Cipro chodíval jako fanoušek na Slavii, se kterou je spjat úplně nejvíce. Pražský klub připraví pietní místo před vstupem do Slavia Museum u Edenu, otevřeno bude od 14:00.

Na Františka Cipra vzpomínají legendy Slavie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události