Motorsport

Sledujte na Galaxii sport: Grand Prix Španělska MX2

Sledujte na Galaxii sport: Grand Prix Španělska MX2

První Velká cena světového šampionátu v motokrosu pro rok 2007 se stala kořistí italského jezdce Antonia Cairoliho. Ze 33 odjetých okruhů dokázal být na špici plných 23 kol a lepší časy než on zajel pouze úřadující mistr světa Christophe Pourcel a Jihoafričan Tyla Ratrray. Oběma se to podařilo ve čtvrtých kolech – Pourcelovi ve druhé a Ratrrayovi v první rozjížďce, ale to bylo vše, čím se mohli vytáhnout na suveréna první GP Cairoliho.

Životní závod zajel i druhý z jihoafrických závodníků Garreth Swanepoel. Jedno šesté a jedno třetí místo mu vyneslo celkem 35 bodů a řadí ho průběžně na třetí příčku. Pourcel zřejmě doplatil na zranění, které utrpěl v zimních měsících, a ještě není zcela fit, aby vydržel v plném tempu 2x 35 minut plus dvě kola. Po startu ve druhé jízdě se dostal do čela závodu, ale s postupem času ztrácel jedno místo za druhým. Nakonec sice dojel třetí - to však jenom proto, že několik jezdců před ním ze závodu odstoupilo.

Máme ale za sebou zatím jen jediný závod, a tak by bylo příliš předčasné dělat unáhlené závěry. První závod nic neřeší a ve španělském Bellpuigu bude všechno určitě úplně jinak. Především bude jiný povrch závodního okruhu a o slovo se určitě přihlásí jezdci, kteří se ve Valkenswaardu třeba ani nedostali do závodu, protože jim nesedl pískový povrch nizozemského závodiště.

Proto si určitě nenechte ujít ani druhý podnik, který se jede jako Velká cena Španělska a stejně jako první GP ji bude Galaxie sport vysílat v přímém přenosu - v neděli 15. dubna od 12:00 (1. jízda) a 15:00 (2. jízda) našeho času.

Spolukomentátorem přenosu bude český jezdec, který se zúčastnil letošního premiérového závodu třídy MX1 ve Valkenswaardu - Martin Michek z týmu Delta Racing.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události