Motorsport

Sledujte na Galaxii sport: GP Itálie MX2

V motokrosovém mistrovství světa ve třídě MX2 začíná dominovat jediný jezdec - italský závodník Antonio Cairoli. Ze šesti odjetých jízd ve třech Velkých cenách dokázal pětkrát vyhrát a jen jednou se musel sklonit před uměním úřadujícího světového šampiona Christopha Pourcela z Francie.

Ten byl zatím jediným, kdo dokázal Itala porazit, ale v portugalské Aguedě měl smolný den. Jednu jízdu nedojel a Cairoli si tím pádem upevnil vedení v průběžném pořadí seriálu a se 147 body má celkem slibný náskok 44 bodů před druhým závodníkem, kterým je výše zmiňovaný úřadující mistr světa Pourcel.

Třetí závodník průběžného hodnocení, Jihoafričan Tyla Rattray, v Portugalsku rovněž v jedné jízdě nebodoval a ztrácí tak na vedoucího Cairoliho už 49 bodů.

Růžky ale začínají vystrkovat francouzští mladíčci, kteří v Portugalsku ve druhé jízdě obsadili druhé, třetí a čtvrté místo. Žádný z nich ale ani z daleka neohrožuje vedoucí postavení Antonia Cairoliho.

Pohoda, v jaké se momentálně italský borec nachází, a znalost domácí tratě v Mantově jasně napovídají, kdo je největším favoritem pro čtvrtou GP, která se jede jako VC Itálie a stejně jako ty předcházející vám ji opět nabídneme v přímém přenose, který začíná tuto neděli ve 12:00 hodin našeho času (přímý přenos 2. jízdy začíná v 15:10 hodin).

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události