Motorsport

Sledujte na Galaxii sport: Grand Prix Německa

Mistrovství světa v motokrosu se začíná měnit v jedno velké solo italského závodníka Antonia Cairoliho. Jeho suverenita a způsob, jakým vyhrál zatím všechny odjeté GP, nenechává nikoho na pochybách, že se stal jedním z nejžhavějších uchazečů o světový motokrosový trůn.

To, co předváděl na domácí dráze v Mantově, plně odpovídá jeho průběžnému bodovému zisku, který je po čtyřech odjetých Velkých cenách stejně impozantní jako jeho dosavadní výkony.

Na zbytek motokrosového světa zbude vždy jen to, co jim tento italský borec nechá a ani úřadující mistr světa Christophe Pourcel nedokáže udělat přítrž Cairoliho řádění na motokrosových tratích a dokonce po GP Itálie přenechal své druhé místo v průběžném pořadí nejdravějšímu jezdci ze tria Jihoafričanů Tylu Rattrayovi.

Na Rattraye má Cairoli náskok 55 bodů a na třetího Pourcela dokonce 60 bodů. Stoupající výkonnost začíná naznačovat mladíček z Velké Británie Tommy Searle a nenápadně se posunuje v průběžném hodnocení výše a výše. Po závodech na Apeninském poloostrově mu patří čtvrtá příčka a jeho bezchybná jízda napovídá, že se i on stává jedním z horkých favoritů na místo na stupních vítězů v MS pro rok 2007.

Před pátou Velkou cenou letošního seriálu MS ve třídě MX2 se nutně nabízí otázka: „Porazí už konečně někdo Cairoliho, nebo máme nového motokrosového Michaela Schumachera?".

Jestli si italský závodník udrží i nadále neporazitelnost, to se dozvíte už tuto neděli 13. května v dalším přímém přenosu Galaxie sport. Tentokrát se jezdci představí kousek za hranicemi České republiky. Jede se GP Německa a městem, které uspořádá pátou letošní VC, bude Teutschental.

Přímý přenos Grand Prix Německa ve tříde MX2 začíná už tuto neděli ve 12:00 (1. jízda) a v 15:00 hodin (2. jízda) a vy jste k němu opět srdečně zváni!!!

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události