Motorsport

Sledujte na Galaxii sport: Grand Prix Japonska MX2

I když je odjeta plná třetina z patnácti vypsaných Velkých cen v motokrosu ve třídě MX2, vítěz byl zatím vždy jen jeden.Ve všech odjetých GP pro letošní rok zvítězil po brilantních výkonech italský motokrosař Antonio Cairoli a stal se doslova postrachem pro ,,zbytek motokrosového světa“ ve své třídě. Málokdo věří, že se tento Ital dá ještě letos porazit.

Protože Antonio Cairoli zlepšil starty a poslední dvě Velké ceny vyhrál stylem start-cíl, tak se závody staly soubojem o druhé a třetí místo průběžného pořadí. To si mezi sebou neustále mění Francouz Christophe Pourcel a jihoafrický závodník Tyla Rattray.

Čtvrtým mužem průběžného pořadí je Francouz Pascal Leuret, který navíc jede bez týmové podpory. Od okamžiku, kdy ohlásil odchod od Nouvelle Generatio Sport, jede o sto procent lépe a na žebříčku v průběžném pořadí stoupá neustále vzhůru. Na závodníky, kteří jsou na druhém a třetím místě, ztrácí 38 a 39 bodů, což není vzhledem k tomu, že se pojede ještě deset Velkých cen, mnoho.

Letos poprvé se kolotoč Velkých cen postěhuje mimo Evropu a namíří si to do země, která je proslulá největší výrobou závodních motocyklů na světě a nejen těch motokrosových. Z uvedeného je víc než zřejmé, že se s motokrosem vypravíme do Japonska - hostitelskou roli přijalo japonské město Sugo.

Startovní listina je nabita jmény motokrosařů domácí provenience, protože jezdci, kteří už nemohou promluvit do čela celkového pořadí, tento závod vynechávají. I tak se ale Antonio Cairoli bude mít co ohánět, protože jeho největší soupeři do Japonska odcestovali a slibují, že tentokrát vedoucímu muži průběžného pořadí život co nejvíce ztrpčí.

GP Japonska se jede už tuto neděli 27. května a vzhledem k časovému posunu se první jízda uskuteční už od 5:00 našeho času. Galaxie sport vám obě jízdy nabídne v přímém přenose.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.