Motorsport

Sledujte na Galaxii sport: Indy Car - The Milwaukee Mile

Hned po skončení Indianapolis 500 se roztáčí kolotoč dalších závodů Indy Car série. Tím následujícím je The Milwaukee Mile, okruh starší než Indianapolis.

První motoristická událost na této trati se datuje do roku 1903, osm let před prvním závodem v Indy. To dělá Milwaukee nejstarším okruhem. Pořádaly se tu závody koní i velké koncerty. První závod ve stylu Indy se tu jel v roce 1911, v roce 1963 tu poprvé vyhrál vůz s motorem vzadu (Jim Clark) a v roce 1964 A.J. Foyt získal poslední vítězství pro vůz s motorem vepředu.

Dnes již povinné SAFER bariéry byly instalovány loni na jaře (senzory říkají, že dokáží pohltit až 75 % nárazové energie) - závodí tu NASCAR, Champ Car i Indy Car - jediný takový okruh se všemi těmito největšími sériemi Ameriky.

Situace v šampionátu je velmi vyrovnaná, Indy 500 lehce promíchalo pořadím: do čela se dostal Scott Dixon, který má o jeden bod víc než Dan Wheldon, dva body za ním je vítěz Indy 500 Dario Franchitti. Dalších deset bodů ztrácí Helio Castroneves.

Pokusy o předpověď pro Milwaukee Mile mohou být ošidné, vždyť loni tu pole position zajel Helio Castroneves, nejrychlejší kolo závodu Tomas Scheckter, ale z vítězství se radoval Tony Kanaan.

Přímý přenos na Galaxii Sport začíná v neděli 3. června ve 22:10 našeho času.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.