Sport

Sledujte na Galaxii sport: San Antonio - Cleveland (1. zápas finále NBA)

V texaském San Antoniu odstartuje ve čtvrtek v noci dlouho očekávaný vrchol letošní basketbalové sezony, když se v prvním utkání finálové série NBA hrané na 4 vítězné zápasy utkají domácí San Antonio Spurs s vítězem Východní konference Clevelandem Cavaliers. Favoritem je nepochybně tým San Antonia, který má spoustu zkušeností, patří už mnoho let do absolutní špičky a za posledních 9 let bude hrát už o svůj čtvrtý titul - Spurs v letech 1999, 2003 a 2005 dokázali postoupit do finále a vždy proměnili tuto šanci v zisk titulu.

Vůbec poprvé si Finále NBA zahraje Cleveland v čele s teprve dvaadvacetiletou superhvězdou LeBronem Jamesem. Ten předvedl v klíčových chvílích finále Východní konference proti Detroitu famózní výkony a fanoušci NBA jsou právem zvědavi na to, jestli si poradí i s vynikající obranou San Antonia. Finále se hraje systémem 2-3-2 a výhodu domácího prostředí mají Spurs, kteří se budou spoléhat opět především na trojici svých opor Tima Duncana, Tonyho Parkera a Manu Ginobiliho.

Pikantní příchuť má souboj koučů - clevelandský Mike Brown totiž donedávna působil jako asistent Gregga Popoviche právě u Spurs a Popovich je dodnes jeho rádcem a mentorem. Není náhodou, že filozofie obou týmů je podobná a spoléhají především na propracovanou obranu. Hrací dny finále jsou vždy čtvrtek, neděle a úterý, první přímý přenos Galaxie sport začíná v noci ze čtvrtka 7. na pátek 8. června ve 3:00 našeho času.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události