Motorsport

Sledujte na Galaxii sport: Grand Prix Francie MX2 (1. + 2. jízda)

MS v motokrosu se po výletu do Japonska vrací zpět na starý kontinent a s notně pozvednutým sebevědomím se vrací i úřadující mistr světa Christophe Pourcel. Rozpomněl se totiž na ,,staré časy“ a vyhrál GP na největším japonském ostrově Honšů. Už ale není jediným jezdcem, který dokázal porazit italského závodníka Antonia Cairoliho, který letos jede ve famózní formě a vyhrál pět ze šesti dosud odjetých Velkých cen.

Další jezdec, který Cairoliho porazil, je jihoafrický závodník Tyla Rattray, na něhož se v Japonsku sázelo jako na černého koně. Rattray nakonec skončil třetí společně se sedmnáctiletým Britem Tommy Searlem, ale skalp vedoucího muže průběžného pořadí si z Japonska přivezl a stejně jako Pourcel je motivován do dalších závodů.

Výhoda domácího prostředí je tentokrát na straně francouzských borců, protože sedmá GP se jede jako Velká cena Francie a okruh v St. Jean d‘ Angely by měl tedy být obrovskou motivací pro Christopha Pourcela, Pascala Leureta, Antony Boissieriho nebo dalšího z domácích jezdců Nicolase Aubina, kteří navíc unisono prohlašují, že nikomu nedarují na domácí půdě zadarmo ani bod a že udělají maximum pro to, aby obsadili všechna místa na stupních vítězů právě oni.

Jestli se jim podaří naplnit svá slova, o tom se budete moci přesvědčit již tuto neděli 10. června. V přímém přenosu od 12:00 hodin vysíláme první jízdu, od 15:10 hodin pak přímý přenos jízdy druhé.

Galaxie sport

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.