Motorsport

Sledujte na Galaxii sport: Grand Prix Bulharska MX2

První muž průběžného pořadí v motokrosovém Mistrovství světa ve třídě MX2, kterým je zcela po zásluze italský borec Antonio Cairoli, se může chlubit 342 body. Ani v osmém pokračování seriálu Velkých cen pro rok 2007 nenašel přemožitele a s bravurou sobě vlastní vyhrál obě rozjížďky v St. Jean d’Angely.

Silná slova francouzských motokrosařů vyzněla tím pádem naprázdno. Ti totiž před závody v zemi Galského kohouta překypovali sebevědomím a chystali se obsadit nejméně dvě místa na stupních vítězů, ale zapomněli na rodáka ze Sicílie, který nezaváhal ani v jedné rozjížďce a opět se o pár bodů vzdálil druhému jezdci v průběžném hodnocení, kterým je úřadující mistr světa Christophe Pourcel.

Ten ztrácí na lídra soutěže 70 bodů a každé další zaváhání z jeho strany by pro francouzského motokrosaře mohlo znamenat konec bojů o titul mistra světa. Domácí motokrosaři nedopadli sice nejhůř - dokladem toho je druhé místo Pourcela, čtvrtý byl Pascal Leuret, pátý Nicolas Aubin a konečně i osmé místo Anthony Boisierreho je vynikajícím výsledkem - ale co naplat, na Cairoliho to opět nestačilo.

Ten v obou rozjížďkách dobře odstartoval a od těch okamžiků se otázka točila jenom kolem toho, o kolik vteřin ujede zbytku startovního pole. Standardní výkony podává rodák z jihoafrického Durbanu Tyla Rattray a špatně si nevede ani francouzský jezdec Pascal Leuret, ale pořád je to ,,jenom souboj o místa, která jim Antonio Cairoli přenechá."

Nutně se nabízí otázka, jestli se letos najde motokrosař, který Tonyho, jak je Cairoli všeobecně přezdíván, vyvede z rovnováhy anebo aspoň trochu zdramatizuje boj o první příčky v jednotlivých Velkých cenách.

Určitým příslibem je GP Bulharska, kde poslední závody vyhrál Christophe Pourcel, což je ta nejlepší pozvánka na další přímý přenos z MS v motokrosu, který se uskuteční v neděli 17. června. Vzhledem k časovému posunu začínají obě jízdy o hodinu dříve, než je ve světovém šampionátu běžné. Přímý přenos první jízdy začíná už v 11:00. Záznam druhé jízdy pak začne ihned po konci slavného vytrvalostního závodu 24 hodin LeMans.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.