Motorsport

Sledujte na Galaxii sport: Grand Prix Belgie MX2

Loketští pořadatelé Velké ceny České republiky v motokrosu se pořadatelské povinnosti zhostili na výtečnou a překvapení, která se na západočeské dráze udála, šla výhradně na vrub závodníků. Největším nej- z loketských serpentin je skutečnost, že máme dalšího vítěze jedné z GP.

Stal se jím, a nutno dodat, že po zásluze, francouzský mladíček, teprve 19-letý Nicolas Aubin. V první jízdě držel krok s lídrem seriálu Cairolim a dojel v těsném závěsu za suverénem letošního šampionátu. V jízdě druhé pak dokázal zvítězit a stal se celkovým vítězem 11. Velké ceny. Jejich vzájemný souboj o vítězství ve druhé závodní jízdě byl odměnou za věrnost fanouškům, kteří navzdory špatnému počasí a častým přeháňkám vydrželi až do konce.

Cairoli jel s hendikepem. Měl poraněný prst na levé ruce a hned po závodech na tuto skutečnost poukazoval, ale nikterak mu fakt, že v Česku nevyhrál, nevzal úsměv z tváře a koneckonců jeho náskok v průběžném pořadí mu čtyři závody před koncem seriálu dává jistotu a potřebnou dávku klidu. Druhý muž průběžného pořadí Pourcel dopadl ještě hůře, připsal si "pouhých" 27 bodů a Rattray na Loket nebude v dobrém vzpomínat už vůbec.

13 bodů z první jízdy, pád a následné odstoupení v jízdě druhé znamenaly pro jihoafrického borce nejhorší výsledek letošní sezony.

Nadcházející víkend se jede v belgickém Namuru a hodně jezdců má co napravovat. Proto by závody ze země motokrosu zaslíbené mohly připravit opět nějaké překvapení a vy byste u toho určitě neměli chybět.

Další přímý přenos z MS v motokrosu můžete na Galaxii sport sledovat už tuto neděli 5. srpna. První jízda začíná tradičně ve 12:00, druhá pak v 15:00 hodin.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události