Motorsport

Sledujte na Galaxii sport: Grand Prix Severního Irska (1. a 2. jízda)

Ani v belgickém Namuru se jméno Antonio Cairoli nezapisovalo do análů motokrosového MS zlatým písmem. Italská vlajka sice stoupala na nejvyšší stožár, ale bylo to zásluhou Cairoliho krajana Davide Guarneriho. Tento 22-letý motokrosař z Itálie začal velice dobře. V první jízdě si dojel pro 4. místo, ve druhé jízdě se posunul ještě o jedno místo výše a nakonec z toho bylo celkové vítězství a obrovská senzace, protože málokdo předpokládal, že by podium nepatřilo Cairolimu, Pourcelovi nebo Searlemu.

Sám Guarneri se vyjádřil v tom smyslu, že ani on nečekal vítězství, ale že trať v Namuru nakonec sama rozhodla, kdo bude vítězem dvanácté GP. A musíme mu dát za pravdu. Cairoli v první jízdě opět špatně odstartoval, namotal si do zadního kola tkaninu, která vyznačuje trať a bylo po nadějích. Pourcelovi se start také nevydařil, ale bojoval až do té chvíle, než na jednom ze skoků nešťastně upadl, z jízdy odstoupil a i u něj se šance na dobrý výsledek z Belgie rozplynuly. Vyhrál sice druhou jízdu před Cairolim, ale ani jeden z posledně jmenovaných jezdců nedosáhl na stupně vítězů.

Nadále však platí, že Antonio Cairoli je vedoucím jezdcem průběžného pořadí a tři závody před koncem šampionátu má k dobru 124 body před druhým Pourcelem. To znamená jedno jediné - pokud neudělá v následujících třech Velkých cenách školáckou chybu, má titul světového šampióna pro rok 2007 v kapse. Stačí mu totiž vyjet 27 bodů. Do závěrečných dvou GP tak ani nemusí nastoupit na start a přesto se může těšit z titulu Mistra světa v motokrosu ve třídě MX2.

Třináctá GP, která se jede jako Velká cena Severního Irska, může být svědkem předčasné korunovace světového šampióna pro rok 2007. Ale Cairoli ztrácí dech a poslední dvě Velké ceny nevyhrál. Podaří se mu to na okruhu v Moneyglass Demesne?

Jestli se tak stane, anebo jestli lídr letošního šampionátu opět vyjde naprázdno, máte možnost sledovat už tuto neděli 19. srpna od 21:00 hodin našeho času.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události