Motorsport

Sledujte na Galaxii sport: Grand Prix Velké Británie

Motokrosová třída MX2 už má pro rok 2007 svého Mistra světa. Stal se jím, a nutno dodat, že po zásluze, italský borec Antonio Cairoli. Závody v Moneyglas Demesne se staly pro Itala snadnou kořistí, protože jeho největší soupeř Christophe Pourcel skončil v nemocnici ještě dříve, než dostal možnost něco udělat proti tomu, aby Cairoli předčasně usedl na světový trůn.

Francouzský závodník udělal chybu už v ranním warm-upu, poranil si rameno a to pro něj znamenalo stop. Do závodu v Severním Irsku nenastoupil a Cairoli tak mohl slavit ještě dřív, než si vůbec mohl sám ve skrytu duše přát. Už po vítězství v první jízdě slavil společně s celým týmem, ale nijak mu to neubralo na chuti bojovat i nadále a vyhrál i druhou rozjížďku.

Mohlo by se zdát, že je vše jasné a že je dobojováno. Opak je ale pravdou. Cairoli bude chtít zisk titulu potvrdit a určitě se rozhoří nový souboj, a to sice o celkově druhé místo. To zatím patří Pourcelovi, ale v pořadí třetí Tommy Searle stáhnul jeho náskok na pět bodů a při jeho formě a stabilních výkonech, které v posledních závodech podává, to určitě nebude mít Pourcel jednoduché a dopředu nemá nikdo nic jasné.

Tommy Searle dokonale využil Pourcelovy absence v Moneyglas Demesne a moc nechybělo, aby se stal celkovým vítězem třinácté GP. Sám se nakonec o vítězství připravil, ale notně si vylepšil svoji bodovou bilanci a dva závody před koncem letošního šampionátu zdramatizoval boj o celkově druhou příčku.

Určitě si předposlední GP nenechte ujít a staňte se svědky přímého přenosu GP Velké Británie. Vzhledem k časovému posunu začínáme ve třináct hodin a jako spolukomentátora opět uslyšíte vedoucího závodníka průběžného pořadí MMČR Jiřího Čepeláka.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události