Motorsport

Sledujte na Galaxii sport: Grand Prix (Motokros národů)

Třešničkou na motokrosovém dortu se každý rok stává závod motokrosových družstev, který nese pojmenování Motokros národů. Každá země, která do závodu nominuje své jezdce, považuje tento závod za vyvrcholení motokrosové sezony a věnuje mu patřičnou pozornost.

Do závodu o překrásný putovní pohár staví každá země ty nejlepší motokrosaře, které má momentálně k dispozici. I to svědčí o úctě, kterou všichni zúčastnění k tomuto závodu chovají. A pro úplnost dodejme, že v roce 1975 byl na putovní pohár vyryt nápis, že vítězem Motokrosu národů se stala malá země uprostřed Evropy, tehdy ještě Československo. Takže i my se můžeme pyšnit tím, že Pohár národů byl na jednu sezonu v držení československých motokrosových jezdců a že jsme měli, navzdory vadnoucí motokrosové technice značky ČZ, závodníky světového formátu.

Česká republika má i v letošním závodě o světovou trofej své zástupce. Jsou jimi Jiří Čepelák (třída MX1), Jan Brabec (třída MX2) a Michal Kadleček (třída OPEN). Startují za nás tedy mistr a vicemistr České republiky pro rok 2007 a Jan Brabec doplňuje tuto trojici díky svému mládí a dravosti, kterou získal při svém dlouholetém motokrosovém angažmá v Itálii.

Itálie dala, zcela podle očekávání, důvěru Antoniu Cairolimu, který se stal světovým šampionem pro rok 2007 ve třídě MX2 a jen málokdo ho dokázal odsunout za svá záda. Podařilo se to pouze čtyřem závodníkům a většinu z nich rovněž v Budds Creeku uvidíme.

Právě americký Budds Creek se pro nadcházející víkend zcela jednoznačně stává hlavním městem světového motokrosu a právě do tohoto města se budou upírat zraky všech fandů, činovníků, závodníků a všech motorových příznivců v naději, že právě jejich jezdci si vybojují jednu z necennější trofejí v motokrosovém světě.

I vy můžete být u toho. Na nedělní večer jsme pro vás připravili přímý přenos jízdy MX2 + OPEN a vy tedy můžete sledovat souboj těch nejlepších světových motokrosařů na svých televizních obrazovkách.

Přímý přenos začíná ve 20:30 našeho času a jako spolukomentátora uslyšíte našeho bývalého reprezentanta Josefa Tomana.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.