Motorsport

Sledujte na Galaxii sport: Grand Prix Nizozemska

Stejně rychle, jako spěchá čas na stopkách časoměřičů, uběhla i doba mezi koncem loňského Mistrovství světa terénních motocyklů a začátkem letošního šampionátu a nová motokrosová sezóna 2008 už klepe na dveře.

Podobně jako v loňském roce, i letos pro vás Galaxie sport připravila přímé přenosy ze všech patnácti Velkých cen ve třídě MX2.

Souboje o mistra světa by se měly odehrávat, nejen podle motokrosových odborníků, ale i podle široké motokrosové veřejnosti, mezi úřadujícím mistrem světa Antoniem Cairolim a mezi druhým mužem motokrosového šampionátu 2007, britským mladíčkem Tomym Searlem. I když italský závodník Antonio Cairoli avizoval přestup do královské kubatury MX1 v momentě, kdy získá opět titul Mistra světa, tak se nakonec musel podřídit týmové režii a na přání šéfa týmu Yamaha Red Bull De Carli, Claudia De Carliho, zůstává i pro nadcházející sezónu ve třídě MX2.

Oba jmenovaní jezdci udělali v přípravě na nadcházející sezónu maximum a oba vyhráli spoustu přípravných závodů, absolvovali nespočet volných, ale i mistrovských podniků a oba shodně prohlašují, že by právě oni chtěli na konci motokrosového šampionátu 2008 stanout na nejvyšším stupínku.

Nic na tom nemění fakt, že Antonio Cairoli absolvoval přípravu ne na dvěstěpadesátce, ale v královské třídě MX1, protože už v sezóně 2007 prokázal velkou kreativitu a vítězil nejen ve třídě MX2, ale vyhrál i GP Velké Británie ve třídě MX1, kam na jednu Velkou cenu přestoupil z MX dvojek.

Cairolimu se Searlem bude do karet hrát i skutečnost, že se MS v MX2 nezúčastní velký loňský smolař Christophe Pourcel, který si při GP Severního Irska poranil rameno, následně podstoupil operaci, ale do dnešního dne se jeho zdravotní stav nezlepšil a prognóza dokonce hovoří o tom, že Christophe Pourcel bude ze hry celou letošní sezónu. I kdyby však byl Pourcel zdráv, není vůbec jasné, zda by do seriálu Velkých cen nastoupil, protože měl pro celou sezónu 2008 velmi lukrativní nabídku na starty v zámořském seriálu AMA.

Stranou ovšem nechtějí zůstat ani Jihoafričané, tedy Tylla Rattray i Gareth Swanepoel, kteří podobně jako francouzský závodník museli v loňském roce odstoupit ze seriálu MS kvůli zranění, které si oba závodníci shodně přivodili při GP České republiky v Lokti.

Svá želízka v ohni bude mít i česká stáj DELTA RACING TEAM Ervína Krajčoviče, který pro nadcházející sezónu angažoval zkušeného finského závodníka Anttiho Pyrhönena a k němu, i přes loňská Krajčovičova prohlášení, že českého jezdce už nikdy, také Josefa Kulhavého. Ten, ač Čech, startuje s licencí SMF, což na druhou stranu není žádná žhavá novinka, protože Josef Kulhavý absolvoval se slovenskou licencí loňskou sezónu ve třídě MX3.

Antti Pyrhönen je třicetiletý, velmi zkušený harcovník, který se pravidelně prosazoval v minulých GP a právě od něho očekává Ervín Krajčovič výsledky v TOP 15 ve třídě MX1. Josef Kulhavý, třiadvacetiletý rodák ze severomoravského Bílovce, dostal důvěru díky svým dobrým výsledkům a díky zdravému sebevědomí, které by mohl rozdávat. Zdá se, že po loňských problémech s Martinem Michlem a Julienem Billem má Krajčovič k dispozici tým na úrovni a určitě o něm v průběhu sezóny 2008 uslyšíme v jiné souvislosti, než tomu bylo v letech minulých.

Závody pro vás bude také letos komentovat Jiří Hejtík a spolu s ním úřadující mistr České republiky ve třídě OPEN Jiří Čepelák.

Začínáme již tuto neděli 6. 4. a přímý přenos začíná v dobu, na kterou jste si zvykli už v minulém roce - tedy v pravé poledne. Všichni jste k obrazovkám Galaxie sport srdečně zváni.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodli až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsali první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.