Motorsport

Sledujte na Galaxii sport: Le Mans Series (Barcelona)

Příznivci kvalitních automobilových závodů mají důvod k velké radosti – Galaxie sport bude v letošní sezóně opět vysílat přímé přenosy závodů Le Mans Series, stejně jako legendárního maratónu 24h Le Mans. Galaxie sport tak navazuje na uplynulé roky, během nichž boje silných sportovních vozů s jezdeckými esy za volanty již přinášela.

I letos se fanoušci mohou těšit na českou účast v LMS i ve 24h Le Mans. V Le Mans Series bude celou sezónu startovat český tým Charouz Racing System, jenž letos spojil své síly s proslulými společnostmi Aston Martin Racing a Prodrive. Se zcela novým prototypem Lola Coupé Aston Martin královské kategorie LMP1 budou závodit Jan Charouz a Stefan Mücke. Ve 24h Le Mans tuto dvojici doplní Tomáš Enge, který bude v LMS bojovat za britskou stáj Modena s Astonem Martin DBR9 kategorie LMGT1.

První závod LMS v přímém přenosu můžete sledovat již tuto neděli 6. dubna. V sérii tří přímých vstupů (11.30-12.00, 12.55-13.50, 16.30-17.30) vás čeká bitva na 1000 kilometrů o dobytí Barcelony. Na startovním roštu bude 49 (!) vozů, přičemž jednatřicet z nich patří do atraktivních tříd prototypů LMP1 a LMP2. Zbytek pestrého pole tvoří speciály Grand Turismo tříd LMGT1 a LMGT2.

Kromě fandění českým závodníkům čeká na fanoušky výjimečně nabitá konkurence. K továrnímu týmu Peugeot, který v LMS působil již loni, přibyl i tovární kolos Audi. Vedle těchto stájí a česko/britské sestavy Charouz Racing System/Aston Martin Racing bude v královské třídě LMP1 celá řada špičkových týmů jako Oreca Courage, Pescarolo, Creation atd.

Nezkvalitnila se jen soupiska týmů, vyšší kredit má i sestava jezdecká. Expiloti F1 Allan McNish, Olivier Panis, Marc Gené, Pedro Lamy, vítězové 24h Le Mans Dindo Capello, či Stephane Ortelli, atraktivní Vanina Ickx - zkrátka mozaika nejvyšší třídy.

Závody přiblíží divákům komentátorská dvojice Martin Straka - Jarek Janiš. Straka naváže na svou loňskou premiérovou sezónu na Galaxii sport, v níž při Le Mans Series i 24h Le Mans působil s Tomášem Richtrem. Olomoucký pilot bude v roli spolukomentujícího odborníka. Má pro to vysokou kvalifikace. Le Mans Series i 24h Le Mans poznal na vlastní kůži jako člen hned několika stájí.

Kalendář Le Mans Series 2008:
1000 km Barcelona, 6. dubna
1000 km Monza, 27. dubna
1000 km Spa, 11. května
1000 km Nürburgring, 17. srpna
1000 km Silverstone, 14. září

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.