Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Medvěd zabíjí ovce na Valašsku
02.11.
útoky medvěda

Na Valašsku řádí medvídě. Chová se divně kvůli matce, tvrdí expert

Medvědi jsou u československých hranic nejspíš dva. Větší starosti ale dělá lidem ten mladší z nich, který už zardousil desítky ovcí. Podle experta se chová hodně podivně a pravděpodobně se to naučil na Slovensku.

Uprchlá mamba zelená
aktualizováno 04.10.
Nebezpečný plaz

5 otázek a 5 odpovědí: Tohle musíte vědět o jedovaté mambě!

Pátrání po jedovatém hadovi, který uštkl svou majitelku v pražských Hlubočepích, je stále v plném proudu. I přes nastražené pasti se ho stále nepodařilo odchytit. Lidé proto mají strach, že se může nebezpečná mamba zelená připlazit až k nim domů a zaútočit na ně. Odborníci to ale vidí jinak.

sex - ilustrační
12.08.
překvapivý průzkum

Jste spíš sova, nebo ranní ptáče? Výrazně to ovlivňuje váš sex!

Že jsou někteří lidé spíše ranní ptáčata a jiní zase rádi ponocují, je známá věc. Tušili jste ale, že toto rozdělení na skřivany a sovy ovlivňuje také sexuální chování?

Prásk.tv píše:

Z čeho máte ve vztahu největší strach? - 1
čtěte o tématu chování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Bouřka
10.08.
Obrana před blesky

Na zem si při bouřce nelehejte! Experti radí, jak se nejlíp chránit

Hasiči vydali soubor rad, jak bychom se měli chovat během bouřky, aby nás nezasáhl blesk. A to hlavně pokud jsme venku v přírodě. Dozvíte se, jakou bychom měli zaujmout při bouřce polohu, jestli je bezpečné utíkat a co bychom neměli dělat v žádném případě.

Turismus
aktualizováno 16.07.
zájem roste

Dovolená v Česku táhne! Lidé stále častěji tráví volno aktivně

Dovolená v Česku je hitem. Stále více z nás si užívá volné dny v tuzemsku. Například loni to bylo o 700 tisíc lidí víc, než v roce 2016. Oceňují bezpečné a známé prostředí a zážitky při poznávání regionů. Stále oblíbenější je také aktivní dovolená, při které se aspoň trochu zapotíme.

Vlk
01.07.
nezvyklé chování

U slovensko-polských hranic útočil vlk! Vrhl se na dvě malé děti

Polští policisté vyšetřují neobvyklý případ napadení vlkem. U polsko-slovenských hranic vlk napadl osmiletou holčičku a devítiletého chlapce, oba skončili v nemocnici. Myslivci už šelmu zastřelili a následná pitva prokázala, že zvíře bylo zdravé a nemělo vzteklinu.

Meghan Markle
14.05.
Svatba se blíží

Zvládne Meghan život královské rodiny? Tohle vše musí změnit

Do královské svatby už zbývá jen pět dní. A potom Harrymu a Meghan začne nová etapa života. Ty největší změny čekají na bývalou americkou herečku, snoubenku britského prince. Kromě stěhování do cizí země se bude muset učit životu v souladu s královskými tradicemi a zvyky.

Vlaky v Berlíně
aktualizováno 24.04.
strhla se rvačka

Dívka přerušila páru orální sex ve vlaku v Berlíně, schytala pár facek

Žena v neděli ve vlaku orálně uspokojovala svého partnera a to přímo před ostatními pasažéry, mezi kterými byly i děti. Když je mladá dívka požádala, aby toho nechali, strhla se mela. Starší žena dívku napadla, pak už se do rvačky zapojili i další lidé. Celý případ vyšetřuje policie.

Vojta (11) napodoboval video, uškrtil se na švihadle
aktualizováno 26.03.
pro rodiče i děti

Vojta se uškrtil na švihadle, policie přišla s velmi důležitým vzkazem!

Brnem stále otřásá smrt jedenáctiletého chlapce, který se ke konci minulého týdne uškrtil na švihadle. Vojta se pravděpodobně pokoušel napodobit video z internetu, policie proto nyní přichází s důležitým doporučením pro rodiče i děti, které by mohlo podobným trágediím zabránit.

pes a jeho páníček
aktualizováno 25.03.
Chlupatí parťáci

Sedm věcí, které váš pes dělá a nejspíš nevíte proč!

Zvuk psích tlapek na podlaze je zvuk, který majitelé psů důvěrně znají. Čtyřnozí parťáci v našich obydlích žijí už tisíce let, přesto nás některé jejich zvyky a reakce mohou překvapit a zmást.