Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ross Lowell
01.03.
Ross Lowell

Zemřel autor převratného vynálezu, který používáme všichni

Svět opustil legendární americký vynálezce, kameraman a podnikatel. Ve věku 92 let zemřel Ross Lowell, který změnil svět dvěma vynálezy. Za jeden z nich dokonce získal několik ocenění.

Zdeněk Macura
06.02.
Pomátl se?

"Třeba ještě žije," říká Macura o Ivetě. Popsal i její zázračný dotek

Samozvaný ochránce žen a Ivety Bartošové (†48) se v rozhovoru pro TN.cz rozpovídal o své chráněnce a o tom, jak to tenkrát vlastně bylo s propíraným únosem do Itálie. V rozhovoru ale padla ještě jedna šokující myšlenka. Zdeněk Macura totiž věří, že by Iveta Bartošová ještě mohla být naživu!

Dánský vynálezce Peter Madsen
10.08.
Peter Madsen

Vynálezce a vraha novinářky zbil spoluvězeň. Skončil v nemocnici

Dánský vynálezce Peter Madsen, odsouzený na doživotí za vraždu švédské novinářky Kim Wallové, skončil po potyčce se spoluvězněm v nemocnici. Proč k incidentu došlo, zatím není jasné.

Prásk.tv píše:

Nutella a vlasy
čtěte o tématu vynálezce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

V pražském Švandově divadle můžete vidět Pohřeb!

Hra Pohřeb až zítra vypráví o jedné rodinné večeři, která se promění v divoký rej názorů, charakterů a životních karambolů.

Dánský vynálezce Peter Madsen
aktualizováno 25.04.
Extrémně tvrdý trest

Vrah z ponorky dostal za zabití a rozřezání novinářky doživotí!

Dánský soud poslal na doživotí za mříže vynálezce Petera Madsena, který podle obžaloby loni v létě zavraždil na své soukromé ponorce reportérku Kim Wallovou, která o něm psala reportáž. Ženu měl navíc mučit.

Dánský vynálezce Peter Madsen
30.10.
Ponorková vražda

"Novinářku jsem nezabil, jen rozřezal její tělo," tvrdí vynálezce!

Dánský vynálezce Peter Madsen se přiznal, že rozřezal tělo švédské novinářky a naházel ho do moře. Stále ale popírá, že Kim Wallovou v srpnu zabil. Změnil ale výpověď ohledně její smrti - prý se nadýchala oxidu uhelnatého.

Novinářka se jela projet ponorkou a beze stopy zmizela
07.10.
Případ z Dánska

Záhada pokračuje: Policie našla hlavu a nohy novinářky z ponorky!

Dánská policie našla hlavu a nohy švédské novinářky Kim Wallové. Už dříve objevili torzo jejího těla. Žena v srpnu záhadně zemřela v ponorce vynálezce Petera Madsena, kterého kriminalisté viní z její vraždy.

Dánský vynálezce Peter Madsen
aktualizováno 06.09.
Bezhlavé torzo

"Zabil ji poklop ponorky!" odmítl vynálezce vraždu novinářky

Dánský inženýr a vynálezce Peter Madsen, který je obviněn z vraždy švédské novinářky Kim Wallové, vypovídal před soudem v Kodani. Tvrdil, že na reportérku, s níž natáčel na své amatérsky postavené ponorce rozhovor, spadl nešťastnou náhodou těžký poklop a on ji pak v šoku pohřbil do moře. Proč z hlubin nakonec vyplavalo jen torzo lidského těla bez hlavy a končetin, vysvětlit nedokázal.

Kuličkový hrací stroj Martina Molina
24.03.
novodobý orchestrion

Neuvěřitelné! Tento hrací stroj pohání dva tisíce kuliček! VIDEO

Pamatujete na orchestrion v chalupě Evžena Humla z legendárního seriálu Chalupáři? Švédský hudebník vyrobil jeho novodobou obdobu. Jeho hrací stroj pohánějí malé kovové kuličky a video, ve kterém na něj hraje, se pomalu ale jistě stává na Youtube hitem!

Motosaně
28.01.

VÍKEND: Doma vyrobené motorové sáně

Obdivujeme české kutily. V dílnách, kůlnách či stodolách v naší zemi vznikají mnohdy tak neuvěřitelně důmyslné a krásné věci, že jsme se rozhodli vás jimi týden co týden zásobovat.

Řetězová pila
06.03.

Geniální vynálezce a jeho řetězová pila

Dvojí využití pro svou elektrickou brusku vynalezl jeden ruský kutil. Za pomoci jednoduchých vychytávek si sestrojil plně funkční řetězovou pilu.