Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Evropský parlament
aktualizováno 19.03.
Češi budou mít 21 křesel

Volby do EU: Politici mají poslední možnost nahlásit své kandidátky

Strany a hnutí mají dnes poslední možnost nahlásit kandidátky pro volby do Evropského parlamentu. Pro české kandidáty je vyhrazeno celkem 21 křesel. Volby se v Česku konají 24. a 25. května.

Stanislav Polčák a Jiří Pospíšil
aktualizováno 18.03.
Volby do EP

TOP 09 a STAN startují kampaň. Vsází na bezpečnost, ekologii a trh

Kampaň pro volby do Evropského parlamentu v pondělí dopoledne odstartovali Starostové a nezávislí a TOP 09, kteří kandidují společně s podporou dalších regionálních uskupení.

Dita Charanzová
14.03.
volby do Europarlamentu

ANO mají do Evropy vystřelit ženy! Obsadily první místa kandidátky

V čele kandidátky hnutí ANO pro volby do Evropského parlamentu budou vedle europoslankyně Dity Charanzové její kolegyně z Evropského parlamentu Martina Dlabajová a ekonom Martin Hlaváček. Čtyřkou bude poslankyně ANO Radka Maxová a pětkou někdejší pirátský lídr z Mariánských Lázní Ondřej Knotek. Novinářům to ve čtvrtek oznámila Charanzová poté, co složení kandidátky odsouhlasili členové vedení hnutí.

Prásk.tv píše:

Aktivistiky hnutí Femen protestovaly proti papežovi
čtěte o tématu Evropský parlament na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vypěstujte si doma vlastní čerstvé bylinky

V Albertu startuje jarní kampaň, která přinese vše potřebné pro pěstování čerstvých bylinek v bytě.

Volby
aktualizováno 14.03.
Eurovolby

Blíží se další důležité volby! Hraje se o hodně a Češi to ignorují

Ve volbách do Evropského parlamentu jde o hodně. Voliči napříč celou unií v nich rozhodnou, jakou podobu by do budoucna měla EU mít. Na to, o jak významné volby se jedná, byla před pěti lety účast v Česku přímo tragická – volit nepřišla ani pětina oprávněných voličů.

Hacker
aktualizováno 12.03.
evropský parlament

Europarlament odhalil hackerské hrozby. Má plán proti Číně

Europoslanci přijali nové nařízení o kybernetické bezpečnosti. Dále také přijali usnesení, které vyzývá státy EU, aby společně čelily bezpečnostní hrozbě z Číny. Rozhodli se tak na základě aféry se zařízeními 5G, pomocí kterých by mohli čínští výrobci neoprávněně přistupovat k osobním údajům uživatelů v celé EU.

Evropský parlament
10.03.
Volby se blíží

Nejvíc do kampaně k eurovolbám vrazí ANO. Ostatní zhruba třetinu

Volby do Evropského parlamentu jsou z pohledu politiků už za dveřmi a většina parlamentních stran už také ví, kolik za ně chce utratit. Celkově půjde v následujících dvou měsících na kampaně zhruba 100 milionů korun.

Evropský parlament
07.03.
volby do parlamentu

Evropské volby se rychle blíží, vznikají i nová politická hnutí

Fungují teprve několik dnů, mají pár členů, ale v evropských volbách mají velké cíle. Taková jsou nová hnutí Hlas a Evropa společně, která založili europoslanci Pavel Telička a Jaromír Štětina.

Nákup potravin - ilustrační foto
aktualizováno 05.03.
Jednání Rady EU

Bude Česko dál popelnicí Evropy? Zákaz dvojí kvality se komplikuje

Debata o dvojí kvalitě potravin v Bruselu stále není u konce. Ministři členských zemí podle europoslankyně ČSSD schválili jiný text směrnice, než navrhoval Evropský parlament. V této podobě prý zůstávají pro dvojí kvalitu "zadní vrátka".

Změna času
aktualizováno 04.03.
Střídání časů

Konec změny času se odkládá! Poslanci se shodli na tomto datu

Konec střídání letního a zimního času je zase o krok blíž. V pondělí téma řešil výbor Evropského parlamentu, podle kterého bychom si hodinky mohli naposledy přeřídit v roce 2021. Původně se plánoval už rok 2019.

Piráti zahájili kampaň
aktualizováno 03.03.
Volby do Evropského parlamentu

Kampaně k eurovolbám startují! Piráti chtějí vyhrát a získat 20 %

Piráti odstartovali kampaň pro volby do Evropského parlamentu. Hlavním tématem pro ně bude svoboda a její ochrana. Strana, která momentálně v Evropském parlamentu zastoupení nemá, věří, že by mohla oslovit pětinu českých voličů. Na eurovolby se připravují i další strany. Ty při výběru lídrů většinou sází na zkušené europoslance.