Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Po 43 letech mu řekla ano - 3
03.03.
svatba seniorů

Každý rok ji žádal o ruku, 42krát odmítla. Po 43 letech si ho vzala

Pauline a Colin jsou velmi netradiční pár. Jsou spolu od roku 1976, nikdy se ale nevzali, přestože Colin chtěl. Každý rok svou lásku žádal o ruku, ona však vždycky řekla "ne". Po dvaačtyřicátém odmítnutí to vzdal. Pauline ho nakonec požádala o ruku sama.

Retropokoj ve Vítkovické nemocnici
aktualizováno 26.02.
retro vzpomínky

Nemocnici vybavili nábytkem ze socialismu. Seniorům vrací paměť

Dost netradiční nápad dostali v jedné z ostravských nemocnic. Pro pacienty tam totiž zřídili retro pokoj, který je má vrátit do starých časů. Místnost je vybavena nábytkem ze šedesátých a sedmdesátých let.

2246718
18.02.
dívence bylo 14 let

Rodiče postiženou dceru odmítli. Až do smrti o ni pečovali prarodiče

Babička s dědečkem se o postiženou vnučku Leničku starali 14 let, když ji její vlastní rodiče po porodu zavrhli. Když pak děvčátko zemřelo, s její smrtí se nemohli smířit. Nyní za svůj čin obdrželi ocenění a rozhodli se pomáhat podobně postiženým dětem.

Prásk.tv píše:

Týraná stařenka
čtěte o tématu senioři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Muž ve vaně
aktualizováno 11.02.
nebezpečné situace

Senior uvízl ve vaně a trpěl! Policie se k němu dostala za tři dny

Pražští policisté řešili případ dvaaosmdesátiletého muže, který ležel tři dny ve vaně bez pomoci. Muž si nemohl vzít své léky ani jídlo. Vodu pil celou dobu z vany. Do bytu se podařilo dostat až hasičům, kteří našli muže v zuboženém stavu. Podobný případ řešili i policisté z Plzně. Policie proto seniorům doporučuje nechávat své klíče od bytu u sousedů nebo příbuzných.

Okradený důchodce
aktualizováno 06.02.
životní úspory

Gang podvodníků obral seniory o miliony. Vydával se za příbuzné

Ústečtí kriminalisté prošetřují případy, ve kterých figuruje gang, který se podle všeho z ciziny zaměřuje na české důchodce a snaží se z nich dostat peníze nejčastěji nátlakem, že by měli pomoci blízkému v nesnázích. Podle kriminalistů jsou pachateli Češi, kteří buď sídlí za hranicemi nebo využívají zahraničních SIM karet.

Vražda
aktualizováno 24.01.
Brutální útoky

Za vraždu seniora a oloupení jiného dostala trojice tvrdé tresty

Vrchní soud v Olomouci potvrdil tresty 23, 18 a 18 let trojici mužů, kteří podle obžaloby jednoho seniora zavraždili a druhého brutálně oloupili. Jde o "kumpány" Radima Žondry, který stojí před soudem za útok na tenistku Petru Kvitovou.

Vyzkoušeli jsme obejít slevu na jízdné
aktualizováno 06.01.
Kontroly nefungují

Zkusili jsme obejít slevu na jízdné. Výsledek ministra nepotěší!

Slevy na jízdném, určené pro děti, studenty a seniory, se dají lehce zneužít. Se slevou totiž často jezdí i cestující, kteří na ni nemají nárok. Přesvědčil se o tom i štáb televize Nova. Ministerstvo dopravy ale tvrdí, že provádí pravidelné kontroly.

Ježíškova vnoučata
19.12.
Ježíškova vnoučata

Hvězdy TV Nova splnily vánoční přání opuštěným seniorům!

Projekt Českého rozhlasu s názvem Ježíškova vnoučata, plní přání opuštěným seniorům. Ti z domova důchodců v Ostravě si přáli setkat se s herci ze seriálu Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2. A splnilo se jim to.

2220262
aktualizováno 12.12.
Ohrožení senioři

Drzá zlodějka obrala stařenku, nepočítala ale s kamerou! VIDEO

Jihomoravští policisté uveřejnili video, na němž je názorně vidět, jak "pracují" zloději, kteří se neštítí vetřít k seniorům domů a pak je okrást. Tentokrát se ovšem žena přepočítala, protože vešla do bytu, kde byly namontované kamery. Policisté ji tak vypátrali velmi rychle.

Dívka ve vlaku
aktualizováno 23.11.
slevy pro studenty a seniory

Slevy na jízdném stály jen v září skoro půl miliardy. Zaplatí to stát

Za slevy na jízdném pro seniory a studenty za měsíc září bude muset stát všem dopravcům v republice vyplatit celkem 463 milionů korun. Letos na tyto výdaje půjdou peníze z nespotřebovaných výdajů ministerstev, příští rok ze státního rozpočtu