Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman - profesoři
aktualizováno 11.02.
Vysoká škola se brání

Univerzita podala žaloby: "Zeman porušil zákony, ty platí i pro něj"

Univerzita Karlova podala dvě správní žaloby u Městského soudu v Praze kvůli tomu, že prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat profesory docenty Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta. Podle vedení univerzity Zeman porušil pravidla pro jmenování profesorů a akademické svobody.

Prezident Miloš Zeman
aktualizováno 14.01.
Prezident proti soudu

Zeman znovu nejmenoval dva profesory. Škola zvažuje žalobu

Prezident České republiky Miloš Zeman nejmenoval docenty Univerzity Karlovy Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta profesory. Učinil tak poté, co mu věc vrátil soud. Vedení univerzity zvažuje žalobu.

Rajko Doleček
aktualizováno 21.12.
velká ztráta

Česká medicína pocítila velkou ztrátu, zemřel Rajko Doleček (†92)

V úterý zemřel významný český lékař a profesor Rajko Doleček. Byl autorem mnoha důležitých publikací, popularizoval endokrinologii, diabetologii, zdravou výživu a dietologii.

Prásk.tv píše:

Jiří Pomeje
čtěte o tématu profesor na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Historik Josef Petráň
04.12.
Bylo mu 87 let

Velká rána pro českou vědu, zemřel oceňovaný historik Petráň

Ve věku 87 let zemřel v neděli profesor Josef Petráň, oceňovaný historik a bývalý prorektor Univerzity Karlovy. Zaměřoval se především na české dějiny pozdního středověku a raného novověku. Byl autorem řady odborných textů a učebnic.

Prezident Donald Trump se synem Donaldem juniorem
16.07.
Krize v USA

"Trump odstoupí, aby nešel do vězení," tvrdí poradce prezidentů!

Americký prezident Donald Trump rezignuje, aby zachránil své děti i sám sebe před vězením. Myslí si to uznávaný profesor práva z prestižní Kolumbijské univerzity. Trump čelí obrovskému skandálu poté, co jeho syn přiznal, že byl před volbami v kontaktu s právničkou napojenou na Rusko.

Juraj Jakubisko, Miloš Zeman
aktualizováno 19.06.
nová elita

Zeman jmenoval nové profesory. Mezi nimi i svého kamaráda

Prezident Miloš Zeman podepsal jmenovací dekrety nových profesorů vysokých škol. Celkem je jich 86, mezi nimi i režisér Juraj Jakubisko, který je Zemanův blízký přítel.

Miloš Zeman - 12
aktualizováno 21.09.
Spor o profesory

Univerzita Karlova žalovala prezidenta Zemana! Soud to zamítl

Pražský Městský soud se dnes zabýval žalobou na prezidenta Miloše Zemana. Toho žalovali Univerzita Karlova a akademik Ivan Ošťádal. Soud ale žalobu zamítl.

Párty
aktualizováno 03.07.
Výzkum

Existují čtyři druhy opilých lidí. Kam patříte vy? ANKETA

Po pár skleničkách někdy přichází zábava a někdy taky ne. Podle vědců z univerzity v Missouri existují čtyři typy opilých lidí. Do jaké skupiny patříte vy?

Nicholas Goddard
aktualizováno 15.03.
dvojí život

Ctihodného profesora dostal skandál: Hrál v pornu Starého Nicka

Překvapivé odhalení šokovalo studenty a pedagogy Univerzity v Manchesteru. Jejich vážený ctěný a uznávaný profesor chemie žil dvojím životem. Ve volném čase natáčel porno s dívkami, které by mu mohly být vnučkami...

Miloš Zeman - 1
aktualizováno 05.05.
další skandál

Miloš Zeman odmítl jmenovat tři  profesory VŠ! Kvůli minulosti

Prezident Miloš Zeman odmítl podepsat jmenování tří navržených vysokoškolských profesorů. Jde o docenty Jiřího Fajta, Ivana Ošťádala a Jana Eichlera. ČTK to dnes sdělil rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.