Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sníh a náledí komplikují dopravu
aktualizováno 10.02.
jako na houpačce

Řidiči nezvládají výkyvy počasí. Pojišťovny a autoservisy nestíhají

Pojišťovny v Česku mají v posledních dnech napilno. A to kvůli změnám počasí a kalamitám. Jen počet dopravních nehod se za poslední období podle odhadů zvedl až dvojnásobně. Pojišťovny tak denně řeší tisíce škod na autech, které zavinil sníh a led. A v autoservisech se kvůli tomu protahují čekací doby na opravy.

Nehoda motorkáře u Osečné
29.04.
několik sražených

Motorkář trefil svodidla a vyletěl ze silnice, skončil v nemocnici

S hezkým počasím bohužel přibývá i nehod motorkářů. Liberečtí policisté museli v neděli odpoledne vyjíždět k nehodě u Osečné, kde řidič narazil do svodidel a vyletěl ze silnice. Vážná nehoda se neobešla bez zranění, motorkáře tak převezla záchranná služba do nemocnice.

Řidič s kradeným vozem skončil po honičce ve stromě - 8
02.04.
Policejní statistika

O Velikonocích zemřeli na silnicích čtyři lidé. Nejhorší byl pátek

O letošních Velikonocích zemřeli na českých silnicích čtyři lidé. Loni bylo obětí šest, jde tedy o mírné zlepšení. Vyplývá to z dosavadních policejních statistik, bilance se ale ještě může změnit.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Auto skončilo po nehodě u Jedovnic na střeše
aktualizováno 04.02.
sjízdnost silnic

Čerstvý sníh v Česku překvapil řidiče, hasiči řeší několik nehod

I když panuje na většině našeho území polojasné počasí, v některých oblastech se vyskytly sněhové přeháňky. Vrstva sněhu na silnici překvapila několik řidičů v Jihomoravském kraji. Nehodu měla například řidička u Jedovnic na Blanensku. V neděli kolem poledne se svým autem vyletěla ze silnice a skončila na střeše. Vážně vypadající nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Špatná situace panuje také na horách.

Srážka s divočákem
03.12.
upozornění od policie

Skryté nebezpečí číhá podél silnic, varuje policie řidiče před zvěří

I když už je pořádná zima, lidé by si stále měli dávat při jízdě pozor na zvěř. Zejména za svítání a za soumraku by měli být řidiči ostražití, nebezpečí ale hrozí neustále. Podle policie je střet se zvěří jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod.

Nebezpečné úseky
aktualizováno 29.11.
Tady se bourá

Kudy vedou silnice smrti? Experti zveřejnili MAPU rizikových úseků

Odborníci zveřejnili novou mapu rizikových úseků českých silnic. Ta vzniká přepočítáním závažných nehod na množství projíždějících vozidel. Nejnebezpečnějším úsekem zůstává část silnice I/11 mezi Žamberkem a Červenou Vodou.

Dopravní nehoda - ilustrační
28.08.
Klidnější prázdniny

Dobrá zpráva! Letos v létě na silnicích umírá méně lidí než loni!

Kolony, úmorné vedro, pomalé popojíždění, cesty na dlouhé vzdálenosti. To všechno je o letošních prázdninách stejné jako loni. Co ovšem rozhodně stejné není, je počet lidí, kteří zemřeli při dopravních nehodách.

Dopravní nehoda - ilustrační 2
26.06.
tragický měsíc

Smrtící červen: Bouraly tisíce aut, zemřelo nejvíc lidí v letošním roce!

Více než sedm tisíc nehod, při kterých zemřelo nejméně 53 lidí. To není statistika za celý rok, ale bohužel nehodovost pouze za letošní červen. Ten je zatím nejtragičtějším měsícem tohoto roku. Jen během dnešního dne zemřeli na silnicích minimálně dva lidé.

Smrtelná nehoda mezi Sokolovem a Kraslicemi
aktualizováno 25.06.
Smutná statistika

V sobotu na silnicích zemřelo devět lidí, letos zatím nejvíc

V sobotu ještě před polednem při několika nehodách zemřelo pět lidí včetně dvou chodců. Později přibyli další čtyři a první letní sobota se tak dle ČTK stala nejtragičtějším dnem na silnicích v letošním roce.

Nebezpečné úseky
aktualizováno 23.04.
Řidiči pozor

MAPA SMRTI: Tohle jsou silnice, kde se nejvíc umírá!

Silnice první třídy číslo 11 je nejdelší silnicí první třídy v Česku - měří bezmála 354 kilometrů. A dá se také říct, že je silnicí nejnebezpečnější, protože se na ní stáva nejvíc vážných dopravních nehod.