Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Proč? Motiv šíleného činu vyšetřují policisté
aktualizováno 10.03.
Přesune se do věznice

Muž, který střílel na pacienty, je ve vazbě. Zatím zůstává v nemocnici

Muže podezřelého ze střelby ve vinohradské nemocnici poslal soud do vazby. Pacient dál zůstává pod dohledem v nemocnici, soudkyně musela rozhodnout přímo tam. Jakmile to jeho stav dovolí, bude převezen do vězeňské nemocnice na pražském Pankráci.

Proč? Motiv šíleného činu vyšetřují policisté
aktualizováno 09.03.
střelba na hematologii

Ředitel nemocnice: Zbraň se nedá odhalit, zvýšit bezpečnost taky ne

V noci z pátka na sobotu postřelil senior v pražské vinohradské nemocnici dva pacienty, kteří s ním leželi na pokoji. Jeden z postřelených bojuje o život. Útočník měl střílet legálně drženou zbraní. Ředitel nemocnice se vyjádřil, že zvýšit bezpečnostní opatření už nelze.

Proč? Motiv šíleného činu vyšetřují policisté
aktualizováno 09.03.
pokus o vraždu

Jeden z pacientů, které postřelil muž v nemocnici, zemřel!

Vážně nemocný muž vytáhl v pátek večer v nemocnici na pražských Vinohradech pistoli a začal střílet po dalších pacientech na pokoji. Jeden z nich zranění podlehl, druhého se podařilo stabilizovat. Útočník byl obviněn z pokusu o vraždu, policisté navrhnou jeho vzetí do vazby.

Prásk.tv píše:

Muž snědl lžičku
čtěte o tématu pacient na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Testování přípravku
05.03.
Díky transplantaci

Muž z Londýna se zbavil viru HIV! Vědci jsou o krok blíž léku

Britští lékaři oznámili, že zřejmě vyléčili muže nakaženého virem HIV. Pomohla mu transplantace kostní dřeně od vhodného dárce. Stalo se tak podruhé v historii.

Nehoda sanitky - 2
aktualizováno 15.02.
nehoda u ústí

Sanitka se srazila s dodávkou, mezi zraněnými je i pacient

V pátek před půl jedenáctou dopoledne došlo k nehodě sanitky s dodávkou v ulici Havířská v Ústí nad Labem. Zraněno bylo pět osob, mezi nimi i pacient, kterého sanitka převážela.

Neošetřený pacient
12.01.
Naprostá bezmoc

Jirka (37) měl mrtvici, lékaři v Mělníku se k němu ale otočili zády!

Šílený případ popsal redakci TN.cz teprve 37letý Jiří Hlaváč, který má za sebou mozkovou mrtvici. S necitlivostí pravé poloviny těla přišel na ambulanci do nemocnice v Mělníku, tam se k němu ale lékaři otočili zády - a to i přes naprosto jasné příznaky mrtvice, šlo tedy o čas. Sama nemocnice v Mělníku ale chybu na své straně nevidí.

Nemocnice - ilustrační foto
aktualizováno 04.01.
Smrtící nákaza

Lékaři ve Švédsku se báli eboly u pacienta. Testy ji vyvrátily

V nemocnici ve švédském městě Uppsala ležel v karanténě pacient s podezřením na nákazu ebolou. Výsledky testů nicméně prokázaly, že mladý muž smrtící virus nemá. Podle lékařů se jeho zdravotní stav zlepšil už během dne.

Neschopenka
aktualizováno 02.01.
Změny pro lékaře

Papírová podoba eReceptů končí! Od ledna jsou jen elektronicky

Od 1. ledna vám už lékař recept nepředepíše v papírové podobě, ale jen elektronicky. Pravidlo platí pro všechny bez výjimky. Pokud lékař pravidlo poruší, nemusí se zatím podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha obávat pokut. Ty hrozí jen těm, kteří budou pravidlo stále ignorovat.

Operace - ilustrační
20.12.
Peníze nedostal

Špitál odškodnil pacienta s otravou krve. Ale hodně zvláštně

Frýdlantská nemocnice už odškodnila prvního z devíti pacientů, kteří tam po operaci dostali otravu krve. Věnovala mu ale motorovou pilu. Ostatní pacienti s takovým odškodněním nesouhlasí. Ocitli se v ohrožení života a zachraňovat je museli až v okolních nemocnicích. Jedna z pacientek stále ještě zůstává v liberecké nemocnici.

Převoz pacienta s podezřením na MERS
aktualizováno 06.12.
Vrátil se z Jordánska

Muž hospitalizovaný na Bulovce smrtící MERS nemá, ukázaly testy

U Čecha hospitalizovaného na specializovaném infekčním oddělení pražské Nemocnice Na Bulovce se podezření na onemocnění MERS nepotvrdilo. ČTK to sdělil vedoucí tiskového oddělení nemocnice Filip Řepa. Pacient podle informací ČTK pobýval v Jordánsku. V Česku byly už tři pacienti s podezřením na nákazu touto nebezpečnou nemocí, proti níž není vakcína ani účinná léčba.