Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Srnec napadený medvědem
aktualizováno 07.02.
šelma na valašsku

Radim nachytal medvěda při činu: Vyfotil stopy i rozdrásanou zvěř!

Beskydský medvěd má na svědomí další oběť. Ve středu zakousl srnce, mrtvé zvíře bylo nalezeno poblíž vodní nádrže Šance, kolem vedly ve sněhu medvědí stopy.

Medvěd v Beskydech
06.02.
nebezpečný chlupáč

V Beskydech řádí medvěd! Lesníci mají obavy o turisty a běžkaře

Běžkaři a turisté v Beskydech by se měli mít na pozoru - toulá se tam totiž medvěd hnědý. Podle lesníků není vůbec plachý, z důvodu bezpečnosti obyvatel i turistů ho chtějí přemístit někam jinam.

Rys Bronislav
23.01.
záběr z fotopasti

Rys Bronislav má za sebou velmi složitou a nebezpečnou cestu

Rysímu samci Bronislavovi se podařilo přejít mezi Slezskými a Moravskoslezskými Beskydy. Potvrdily to snímky z fotopastí. Přesun v této časti je přitom velmi složitý a rys musel mimo jiné překonat i rušnou silnici.

Prásk.tv píše:

Martin Chodúr - 2
čtěte o tématu Beskydy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Medvěd
20.01.
Blízké setkání

Lešku, jdi spát, volal hajný na medvěda v Beskydech. Poslechl!

Video natočené na polské straně Beskyd se v Polsku stalo hitem internetu. Lesník tam narazil na mladého medvěda. Když jej několikrát vyzval, aby se vrátil do brlohu a šel spát, zvíře ho poslechlo a v klidu odešlo pryč. Vypadá to, jako kdyby muži dokonce medvěd rozuměl.

Horská služba
18.01.
Záchrana vrtulníkem

Drama v Beskydech! Turisté zapadli do hlubokého sněhu

Na hřebenu Beskyd uvízli dva turisté. Záchranáři je našli v hlubokých závějích. Dostat je z hor zpátky dolů bylo velmi obtížné a dvakrát musel zasahovat vrtulník. Oba lyžaři byli podchlazení.

Na Pustevnách je nová stezka v korunách stromů
aktualizováno 16.01.
Pustevny

Nová atrakce v Beskydech: Stezka má půl kilometru

Na Pustevnách v Beskydech zprovoznili přes půl kilometru dlouhou stezku. Její součástí je i vyhlídková věž s unikátní skleněnou terasou, na kterou se vypravil i štáb televize Nova. Její konstrukce je obalena tunami námrazy, která ji změnila k nepoznání.

Ledové sochy
14.01.
krásná podívaná

Na Pustevnách mají unikátní ledové sochy. Láká zamrzlé peklo

Moravské Beskydy se díky sochařům proměnily v ledové království. Na Pustevnách je k vidění několik soch vytesaných z ledu. Velký zájem je třeba o zamrzlé peklo.

Vodní nádrž Šance
09.01.
Zásoby vody

Díky sněhu se plní nádrže. Některá místa ale stále sužuje sucho

Vydatné srážky v posledních dnech na některých místech v Česku pomohly naplnit některé přehrady - například v Moravskoslezských Beskydech. Naopak v Jeseníkách je vody stále málo.

Ledové sochy
05.01.
To je nádhera

Takhle se tvoří ledové sochy. I detaily řežou motorovou pilou!

Do Beskyd se opět po roce vrátili sochaři, na Pustevnách vytvářejí sochy z ledu. Vyřezávání je velmi náročné, led je totiž křehký a snadno se láme.

Pátrací akce Horské služby v Krkonoších
aktualizováno 21.12.
Ztracení turisté

Dramatická záchrana na Lysé hoře. Pomohli operátoři i aplikace

Záchranáři toto pondělí několik hodin pátrali po dvojici turistů, kteří se za tmy ztratili při sestupu z Lysé hory. Do akce se postupně zapojili vývojáři aplikace Záchranka a dokonce i mobilní operátoři!