Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Výlov rybníka u Přelouče na Pardubicku
aktualizováno 17.10.
Obrovská ztráta

Kapry napadl zákeřný virus. Po výlovu jich musejí 90 tun utratit!

U Přelouče na Pardubicku začal výlov rybníka Buňkov, kde se objevila nebezpečná takzvaná herpes viróza koi kaprů. Rybáři musí teď vylovit 90 tun ryb a na místě je utratit, aby se nákaza nedostala do ostatních chovů. Naštěstí není přenosná na člověka.

Požár lesa u Semína - 1
aktualizováno 11.07.
Ohromné škody

Obec obchází žhář! Od jara už vyvolal na sedm požárů

Nejspíš už sedm požárů má na svědomí žhář, který zapaluje lesy v okolí Přelouče. Místní hasiči ani policisté zatím nevědí, o koho jde, přestože už sami kolem Strašova a Semína hlídkují. Škoda jde do statisíců korun.

Požár lesa u Semína - 3
aktualizováno 06.05.
Složitý zásah

Velký požár lesa na Přeloučsku. S ohněm bojuje 14 jednotek hasičů

Od časných ranních hodin bojují hasiči s požárem lesa u Semína na Přeloučsku. Hoří porost o rozloze 200 x 100 metrů a další ohnisko bylo za cestou. Hasiči nasadili už 14 jednotek. Zásah byl velmi komplikovaný. Po 11. hodině se ale podařilo požár dostat pod kontrolu.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Naboural policisty
05.12.
Nehoda passatu

Šílené předjíždění! Přejel plnou čáru a naboural policisty. VIDEO

Řidič, který nebezpečně předjížděl u Bukoviny na Přeloučsku doslova sestřelil ze silnice policejní auto. Služební vůz sjel do příkopu a narazil do stromu. Jeden policista skončil v nemocnici. Viníkovi nehody zatím hrozí pokuta za přestupek, je ale možné, že bude nakonec trestně stíhán.

Avia
aktualizováno 30.08.
Už nabírá zaměstnance

Česká legenda se vrací! Avia bude zase vyrábět malé náklaďáky

Legendární česká automobilka Avia obnoví po třech letech výrobu malých nákladních vozů. Informovala o tom společnost Czechoslovak Group vlastněná podnikatelem Jaroslavem Strnadem, která v červenci Avii odkoupila od indické společnosti Ashok Leylands.

Záhadné vloupání do zlatnictví
aktualizováno 29.07.
podivná loupež

Zloděj v Přelouči vykradl zlatnictví! Prodavačka nechápe, jak to udělal

Pardubická kriminálka vyšetřuje velmi podivné vloupání do zlatnictví v Přelouči - a to přímo za bílého dne. Zloděj ukradl šperky za půl milionu korun ve chvíli, kdy prodavačka odešla na oběd. Dveře ale podle všeho nijak nepoškodil.

V Přelouči exhumovali ostatky slavného vězně z Osvětimi
aktualizováno 16.05.
podivuhodný příběh

V Přelouči exhumovali ostatky slavného vězně z Osvětimi

Na hřbitově v Přelouči dopoledne proběhla exhumace těla francouzského skladatele Kasimira Obrfelda. Zemřel v roce 1945 při transportu z koncentračního tábora v Osvětimi.

Nehoda
aktualizováno 08.03.
Vážná nehoda u Přelouče

Čtyřletou holčičku srazil kamion. Do nemocnice ji přepravil vrtulník

Chvilka nepozornosti málem stála život čtyřletou holčičku v obci Veselí u Přelouče. Dívka se vysmekla otci a vběhla na vozovku přímo před projíždějící kamion. Naštěstí střet přežila, do nemocnice v Hradci Králové ji přepravil vrtulník.

Zásah ve Valech u Přelouče
aktualizováno 30.09.
chemické nebezpečí

Poplach u Přelouče! Pyrotechnici v domě plném chemikálií

Pořádně rušno je v malé obci Valy nedaleko Přelouče. V jednom ze zdejších rodinných domů totiž policisté objevili desítky kilogramů nebezpečných chemikálií. Zasahují i pyrotechnici.

Policie a opuštěný chlapec
02.08.
Našli ho!

Chlapec (11) se ztratil v pískovně! Sám ušel 20 kilometrů!

Policisté i hasiči od nedělního podvečera v Přelouči - Mělicích pátrali v okolí zdejší pískovny po jedenáctiletém chlapci. Jeho zmizení nahlásila zoufalá babička. Pátrání nakonec mělo o šťastný konec.