Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Stephen Hillenburg
27.11.
Smutná zpráva

Zemřel tvůrce oblíbené kreslené postavy. Trpěl vážnou nemocí

Po vážné nemoci zemřel tvůrce animovaného seriálu SpongeBob v kalhotách Stephen Hillenburg. Bylo mu teprve 57 let. Postava žluté houby, která žila v moři, si získala fanoušky po celém světě a vysílá se dodnes.

Anthony Senerchia
01.12.
Upozornění na ALS

Kyblíková výzva pobláznila před lety svět! Zemřel její zakladatel

Kyblíková výzva se před několika lety stala naprostou senzací. Rychle se začala šířit na sociálních sítích, jen málokdo ale věděl, jak vznikla. Muž, kvůli kterému výzva vznikla, teď zemřel právě na nemoc, na niž měla "ice bucket challenge" upozornit.

ALS
aktualizováno 16.11.
věda a technika

TO JE PRŮLOM! Úžasný vynález umožní lidem číst myšlenky!

Na Tchaj-wanu vyvinuli revoluční systém, který pomůže pacientům s ALS, tedy degenerativní nemocí centrální nervové soustavy. Ochrnutému člověku, který nemůže komunikovat slovy ani gesty, čte myšlenky. Vynález je zatím ve fázi testování, ale vědci věří, že v budoucnu pomůže i dalším lidem.

Prásk.tv píše:

Patricie Solaříková - 1
čtěte o tématu ALS na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Nina Zacher
aktualizováno 14.04.
Silná žena

Jsem překvapená, že žiju. Vzkaz nemocné matky rodině dojal svět

Nina Zacherová (46) trpí nevyléčitelnou nemocí, na kterou již brzy zemře. Matka čtyř dětí se ještě před svou smrtí rozhodla na Facebooku uveřejnit dopis na rozloučenou. Tímto gestem dojala tisíce lidí.

Stanislav Gross - rozloučení
aktualizováno 22.04.
poslední loučení

KNIHA KONDOLENCÍ: Napište Standovi, co byste mu vzkázali

Stanislav Gross byl během své politické kariéry velmi kontroverzní postavou. Do politiky vstoupil ve velmi mladém věku bez větších pracovních zkušeností, což mu bylo často vyčítáno. Začínal jako elektromechanik a dotáhl to až na předsedu vlády České republiky. A to v pouhých 34 letech.

Kyblíková výzva
aktualizováno 18.04.
Smrtelná ALS

Kyblíková výzva nám vůbec nepomohla! Peníze šly do USA

Kyblíková výzva, která se vloni v létě stala hitem internetu i v Česku, klinické studii nevyléčitelné nemoci ALC finančně nepomohla, tedy ne českým pacientům. Virální kampaň, ale seznámila veřejnost se smrtelnou nemocí. Na její následky v pátek zemřel bývalý premiér Stanislav Gross.

Stanislav Gross
aktualizováno 16.04.
odchod expremiéra

Smrt Grosse: Spekulovalo se i o tom, že ho otrávili!

V noci na čtvrtek zemřel někdejší premiér Stanislav Gross. Informaci zveřejnila agentura ČTK a potvrdila ji i mluvčí ČSSD Eva Gregorová. Gross dlouho dobu bojoval se zákeřnou amyotrofickou laterální sklerózou, které nakonec podlehl.

Stanislav Gross
05.01.
zákeřná nemoc

Poslední síly expremiéra Grosse: Přinesli ho, aby viděl své dcery!

Bývalý sociálnědemokratický předseda vlády Stanislav Gross (45) je na tom zdravotně stále hůř. Jeho nemoc postupuje závratnou rychlostí. Na veřejnosti se už téměř nevyskytuje.

Nemocný Daniel
aktualizováno 29.12.
Vzácná choroba

SYNDROM ALS: Daniel neovládá své svaly! Léčba je ale moc drahá

Daniel z Prahy trpí vzácnou a dosud nevyléčitelnou chorobou ALS, při které člověk postupně přestává ovládat své svaly, až nakonec zůstane při plném vědomí naprosto ochrnutý. Částečně pomoci by mu mohla aplikace kmenových buněk, ta je ale velmi drahá.

ALS
aktualizováno 23.08.
video

Od smíchu k zoufalství: Dojemná ledová výzva, která lidi rozplakala

Video z ledové výzvy Anthonyho Carbajala zaujalo lidi z celého světa mnohem více než polité celebrity. Na videu je nejdřív radostný smích a dobrá nálada, ale pak přijde pláč.