Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

2259079
aktualizováno 20.03.
nádhera

VIDEO: Kopce plné rozkvetlého máku lákají turisty. Úřady vstup zakázaly

Kopce u jihokalifornského jezera Elsinore opět lákají návštěvníky na svá rozkvetlá máková úbočí. Oblast už navštívily deseti tisíce lidí. Tamní úřady už kvůli tomu vystavily o víkendu turistům na chvíli stopku a jsou připraveni se ke stejnému kroku uchýlit znovu.

Holčičky zachránili díky obalům od tyčinek
04.03.
šťastný konec

Holčičky se ztratily rodičům v lese! Našli je díky obalům od tyčinek

Od pátečního odpoledne hledalo několik záchranářů dvě holčičky ve věku pěti a osmi let, které se ztratily v lese v americkém Sacramentu. Záchranářům se je však podařilo najít, a to díky stopám, které po sobě dívky zanechaly. Na několika místech totiž ležely obaly od tyčinek, které jim zakoupila jejich maminka.

Zaparkované auto - 4
01.03.
GALERIE Tohle si zapamatuje

Své auto nechal zaparkované v zákazu. Hasiči se s ním nemazali

Nadšený určitě nebyl majitel auta, který zaparkoval v zákazu stání vedle požárního hydrantu. Když kvůli požáru na místo dorazili hasiči, hadici mu protáhli přímo skrz dveře. Fotky pak navíc zveřejnili na sociální sítě.

Prásk.tv píše:

Úchylák na bezpečnostní kameře
čtěte o tématu Kalifornie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Záplavy v Kalifornii
aktualizováno 01.03.
Povodně v Kalifornii

Muž se snažil zachránit své tři děti, sám zmizel pod vodou a zemřel!

Povodně v Kalifornii mají svoji oběť. O život kvůli velké vodě přišel otec tří dětí, když se pokoušel dostat do domu, kde byly uvězněny. Podle svědků jej strhl rychlý proud vody, jeho tělo následně objevili záchranáři. Uvězněné děti se podařilo zachránit.

Povodně v Kalifornii
aktualizováno 28.02.
Přírodní živel

Záplavy v Kalifornii odřízly tisíce lidí. Domy opouštěli na kajacích

Záplavy v Kalifornii odřízly od světa několik tisíc obyvatel. Voda zaplavila domy i auta, lidé se museli přepravovat pomocí kajaků. Pod vodou jsou asi dva tisíce budov.

Senior ve vězení - ilustrační foto
24.02.
nespravedlivé obvinění

Strávil ve vězení 39 let, byl však nevinný! Teď z něho bude boháč

Craig Coley (71) byl v roce 1978 odsouzený za vraždu čtyřletého chlapečka a jeho maminky v Kalifornii. Z vězení byl propuštěn po devětatřiceti letech poté, co soud uznal, že je nevinný. Nyní by měl dostat odškodnění ve výši 21 milionů dolarů.

Rodiče mučili své děti
22.02.
hororový dům

Rodiče mučili všech svých 13 dětí! Po roce se ke všemu přiznali

Rodiče David Allen Turpin (58) a Louise Anna Turpinová (50) z americké Kalifornie se po roce přiznali k tomu, že mučili a věznili všech svých třináct dětí, které policie našla v zuboženém stavu. Další soud se bude s rodiči konat v dubnu, a poté by mohli být odsouzeni k 25letům vězení.

Ničivá bouře si v Kalifornii vyžádala nejméně dva životy - 4
aktualizováno 15.02.
Řádění počasí

Kalifornií se přehnala ničivá bouře, nejméně dva lidé zemřeli!

Nejméně dva mrtví, stovky evakuovaných a tisíce dalších lidí bez elektřiny. To je bilance bouře, která se ve čtvrtek přehnala přes americký stát Kalifornie. Za pouhé dva dny napršelo na místech jindy velmi suchých až přes 20 centimetrů srážek.

Režisér Bryan Singer
24.01.
nové důkazy

Další skandál, slavný režisér čelí obvinění z obtěžování chlapců

Hollywoodem otřásá další skandál v souvislosti se sexuálním obtěžováním. Týká se režiséra filmového trháku Bohemian Rhapsody Bryana Singra. Ten byl z natáčení vyhozen kvůli zanedbávání povinností. Teď se objevily důkazy o tom, že na přelomu tisíciletí obtěžoval nezletilé chlapce.

Jazyk
aktualizováno 13.01.
Vytrvalostní olizovač

Lepší než nanuk! Muž olizoval domovní zvonek celé hodiny

V přírodě je obvyklé, že samičky mimo jiné i z hygienických důvodů olizují své mladé. Podobnou službu poskytl muž z Kalifornie ve Spojených státech opuštěně působícímu domovnímu zvonku a celé hodiny jej soustředěně olizoval. Policie po něm vyhlásila pátrání.