Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Žáci při zkouškách - 3
aktualizováno 21.01.
novinka v přijímačkách

Stát chtěl zpřísnit přijímačky na střední. Všechno je nakonec jinak

Ve Strakově akademii v pondělí dopoledne jednala tripartita. Předmětem schůzky bylo například zavedení hranice úspěšnosti při přijímacích zkouškách na střední školy nebo zajištění přípravy některých dopravních staveb.

Úředník - platy
09.07.
růst platů

Odboráři bojují za vyšší platy. Mohou stoupnout o tisíce korun

Vláda dnes jednala se zástupci zaměstnavatelských svazů a s odboráři. Stěžejním tématem byl kromě jiného i růst platů ve veřejném sektoru. Kabinet se ale s odboráři a zaměstnavateli zatím nedohodl. Odbory chtějí, aby například učitelé dostali o 15 procent vyšší sumu na platy, pro ostatní zaměstnance veřejného sektoru pak žádají vyšší tarify o 10 procent.

Peníze - ilustrační foto
13.06.
Tripartita

O kolik vzroste minimální mzda? Vláda, odbory a firmy se hádají

Tripartita se nedohodla na růstu minimální mzdy. Vláda navrhuje přidání o tisícikorunu, odbory požadují přidání o 1500 a zaměstnavatelé nejvýš o 800 korun.

Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka
aktualizováno 04.01.
jednání o reformách

Babiš chce zrušit vyšší mzdy řidičů. Byla to prý Sobotkova akce

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce zrušit nařízení, kterým minulá vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) k začátku roku 2017 zvedla minimální mzdy řidičů linkových autobusů. Považuje za nesmyslné, aby premiér určoval mzdy řidičů soukromých přepravců. Řekl to dnes po jednání s Asociací krajů, jehož šéfka poté slíbila náhradní systémové řešení.

Práce
aktualizováno 29.05.
Záleží na vládě

Zvýšení minimální mzdy narazilo! Tripartita se na tom nedohodla

Tripartita se dnes nedohodla na zvýšení minimální mzdy pro příští rok. Souhlasila ale s tím, že by se měl připravit návrh modelu valorizace, podle něhož by nejnižší výdělek pak pravidelně rostl. ČTK to po projednání minimální mzdy sdělil předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

Nemocenská
aktualizováno 21.11.
Tripartita se shodla

Dobrá zpráva! Dlouhodobě nemocným se zvýší nemocenská

Tripartita se na dnešním jednání shodla na potřebě zvýšení nemocenské při delší pracovní neschopnosti. Existují však tři varianty, jak by se mohla změnit. ČTK to dnes během jednání zástupců vlády, odborů a zaměstnavatelů řekla mluvčí Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jana Kašparová.

Miloš Zeman na tripartitě
aktualizováno 12.09.
vláda a tripartita

Zvyšování platů je na spadnutí. Dohlédne na něj sám Miloš Zeman

Zástupci odborů, vlády i zaměstnavatelů na dnešním jednání tripartity znovu jednají o zvyšování platů řidičů linkových autobusů. Tentokrát jejich debatě přihlíží i prezident Miloš Zeman, který se zúčastní i večerního jednání vlády. Na Úřad vlády dorazil ve dvě hodiny odpoledne.

Nemoc
aktualizováno 12.09.
stále není jasno

Hádky o marody: Zdravotní volno, či nemocenská? Co byste brali?

Zástupci odborů, zaměstnanců a vlády budou dnes odpoledne znovu řešit změny v nemocenském pojištění. Znovu se tak nejspíš rozvíří debata o tom, zda by měly být první tři dny nemoci propláceny.

Platy
25.07.
jednání tripartity

Růst minimální mzdy na 11 tisíc měsíčně? Zase se nedohodli

Zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů se podle očekávání nedohodli na tom, o kolik by se příští rok měla zvýšit minimální mzda.

Pracovní pohovor - 2
07.06.
novela zákona

Zákoník práce: Delší volno ani proplácení nemocenské nebude

Předloha nového zákoníku práce může konečně do legislativního procesu. Zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů - tedy tripartita, se včera shodli na jeho předběžné podobě. Množství návrhů se ale do zákoníku nedostalo.