Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Summit G7 v Kanadě - den druhý
aktualizováno 10.06.
vzájemná spolupráce

Francie a Německo trvají na podpoře závěrů summitu G7

Francie a Německo nic nemění na podpoře závěrů pátečního a sobotního summitu nejvyspělejších ekonomik světa G7, i když americký prezident Donald Trump souhlas USA se závěrečným komuniké odvolal. S odkazem na vyjádření nejmenovaného činitele Elysejského paláce a mluvčího německé vlády to dnes uvedla agentura Reuters. Spolupráce nemůže podle Paříže stát na emocích a na slovech vytržených z kontextu.

Summit G7 a EU
10.06.
Summit G7

Fotka mluví za vše! Trump urazil premiéra Kanady a stáhl souhlas

Americký prezident Donald Trump odvolal svou podporu komuniké ze summitu G7 v Kanadě. Vinu svedl na kanadského premiéra Justina Trudeaua. Schůzku Trump opustil předčasně kvůli plánovanému jednání s Kim Čong-unem v Singapuru.

Donald Trump na summitu G7
09.06.
vzájemné dohody

USA byly po desítky let využívány, zlobil se Trump na summitu G7

Spojené státy potřebují spravedlivý přístup na trhy a nejsou ochotny tolerovat jednání zemí, které vůči Spojeným státům spravedlivé nejsou. Řekl to dnes americký prezident Donald Trump, který se zúčastnil summitu sedmi ekonomicky vyspělých zemí G7 v Kanadě. Schůzku označil celkově za úspěšnou, mluvilo se na ní zejména o vzájemném obchodu.

Prásk.tv píše:

holky
čtěte o tématu G7 na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Donald Trump
09.06.
Kritika jeho politiky

Trump se na summitu G7 obhajuje. Vyčítají mu cla, on odjede dřív

Americký prezident Donald Trump na summitu G7 znovu obhajoval zavedení cel na dovoz oceli a hliníku, která postihla mimo jiné Kanadu a Evropskou unii. Kritizoval také vysoký obchodní přebytek států G7 ve vztahu k USA.

Donald Trump
aktualizováno 08.06.
summit vyspělých

Trump chce Rusko zpět v G7, Kanada je proti, Moskvě se nechce

Americký prezident Donald Trump na summitu skupiny vyspělých zemí G7, který dnes začíná v Kanadě, postrádá Rusko. Podle agentury Reuters šéf Bílého domu dnes ve Washingtonu prohlásil, že Rusko by se schůzek skupiny nejvyspělejších států mělo znovu účastnit. Z dřívější skupiny G8 bylo vyřazeno na jaře 2014 po okupaci ukrajinského Krymu. Kanada s Trumpovým názorem nesouhlasí, italský premiér je naopak pro. Rusko dalo najevo, že o členství nemá valný zájem.

Donald Trump
08.06.
Významné jednání

Trumpa změny klimatu nezajímají, ze summitu G7 odjede dřív

Americký prezident Donald Trump má v úmyslu odjet ze summitu skupiny vyspělých zemí G7, který dnes začíná, před jeho skončením. Podle stanice CNN se nezúčastní části jednání věnované klimatickým změnám.

Pochod proti summitu G7
27.05.
tisíce lidí

Vaše válka, vaši mrtví, zní od demonstrantů proti summitu G7

Zhruba 2000 odpůrců globalizace dnes demonstrovalo nedaleko místa konání summitu sedmi nejvyspělejších zemí světa (G7), který se konal v sicilském městě Taormina. Podle agentury AFP se velká část protestu obešla bez incidentů. V závěru ale skupinka několika desítek maskovaných účastníků vyvolala konflikt s policií.

Summit G7 v Itálii
aktualizováno 27.05.
ochrana klimatu

G7: Lídři se zavázali k ochraně klimatu. Všichni kromě Trumpa

Šest ze sedmi zemí skupiny nejvyspělejších ekonomik světa (G7) se dnes na summitu v Itálii zavázalo podporovat naplňování pařížské dohody o ochraně klimatu. Pouze USA se k tomuto závazku v závěrech summitu v italské Taormině nepřipojily. Informovala o tom s odvoláním na závěry summity agentura Reuters.

Jednání G7 v Itálii
26.05.
důležitý summit

Ochraně klimatu brání Trump, na boji s terorismem se G7 shodla

Lídři nejvyspělejších zemí světa ze skupiny G7 se dnes na úvod dvoudenního summitu na Sicílii rychle shodli mimo jiné pod vlivem pondělního masakru v Manchesteru na potřebě intenzivnějšího boje proti terorismu. Naopak kvůli váhání amerického prezidenta Donalda Trumpa nebyli zatím s to najít společnou řeč v otázce ochrany klimatu.

Summit v Minsku
aktualizováno 08.06.
Summit G7

Sankce proti Rusku zůstanou a mohou být ještě drsnější

Sankce proti Rusku se staly ústředím tématem summitu zemí G7, který se v uplynulých dvou dnech uskutečnil v Německu. Vedle toho špičky vyspělých zemí diskutovali o boji proti klimatickým změnám, dohodě o volném obchodu mezi Spojenými státy a Evropskou unií a dostalo se i na terorismus.