Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Venezuelu postihl výpadek elektřiny
08.03.
chaos v zemi

Venezuela zažila blackout! Podle Madurovy vlády šlo o sabotáž

Ve čtvrtek odpoledne zažila Venezuela rozsáhlý výpadek elektřiny, který způsobil především v hlavním městě Caracas obrovský chaos. V provozu nebylo například letiště ani metro. Podle vlády prezidenta Nicoláse Madura se mělo jednat o sabotáž.

Dítě s astmatem
08.03.
Přímá náhrada není!

V lékárnách chybí lék na astma i pro děti! Maminky jsou zoufalé

Už několik měsíců není v českých lékárnách dostupný lék Ecobec, který berou děti i dospělí trpící astmatem. Přímou náhražku lék nemá, přípravky s obdobným složením se ale pomalu z lékáren vytrácí také, protože je po Ecobecu velká sháňka. Kdy se vrátí na trh?

Tržby EET
aktualizováno 28.02.
problém v systému

Finanční správa měla poruchu! Vypadl EET a daňový portál

Finanční správa hlásila poruchu systému, zkolabovala část příjmu tržeb v EET a vypadává Daňový portál. Výpadek byl ohlášen ve čtvrtek dopoledne, dotknout se mohl stovek tisíců lidí.

Prásk.tv píše:

Google Chrome
čtěte o tématu výpadek na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

policie ilustrační
15.02.
6000 policistů

Policisté bez peněz? Nefunguje systém na výplatu mezd!

Asi šesti tisícům policistů hrozí, že nedostanou výplatu za leden včas. Informoval o tom portál irozhlas.cz. Systém na vyplácení mezd ministerstva vnitra totiž od středy nefunguje. Vedení policie už situaci řeší.

Lékárna - ilustrační
aktualizováno 05.02.
výpadek v lékárnách

V Česku chybí důležité léky! K dostání budou na jaře. PŘEHLED

Česko se potýká s výpadkem dalších léků. Poté, co lékárny hlásily chybějící Vigantol, neseženete momentálně ani mast Framykoin. Má totiž dlouhodobý výpadek a dodávky by měly být obnoveny v květnu. Z trhu však zmizel i další důležitý lék Wellbutrin, který používají lidé při poruchách pozornosti nebo pocitu smutku.

Framykoin
aktualizováno 01.02.
výrobní problémy

Mast Framykoin není v lékárnách k sehnání. Má dlouhodobý výpadek

V lékárnách chybí mast Framykoin, která se používá na různá kožní onemocnění. Společnost Zentiva oznámila, že má dlouhodobý výpadek, na jaře už by měl být lék ale opět k dostání.

Kontrola distribučního zařízení
31.01.
Kam hlásit poruchy

Nejde vám proud? Na novém webu zjistíte, kdy ho zase zapnou

Společnost ČEZ Distribuce spustila novou stránku, na které zákazníci najdou informace, jestli na jejich adrese je hlášena nějaká odstávka či porucha, kterou energetici řeší, případně na něm mohou nahlásit, že jim proud nejde. Distributor si tak slibuje menší přetížení linky v případě kalamity a lepší informovanost zákazníků.

Vigantol
aktualizováno 25.01.
Další výpadek

V Česku chybí další důležitý lék! Užívají ho novorozenci

Poté, co Česko řešilo výpadek léku Digoxin, který se užívá na srdce, chybí další lék, a to Vigantol. Ten používají miminka jako zdroj vitaminu D. Podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv by mohly být dodávky obnoveny v květnu.

Lékárna Ilustrační foto
aktualizováno 15.01.
Výpadek systému

Systém e-receptů měl výpadek: Výdej léků fungoval omezeně

Pokud jste si v úterý chtěli vyzvednout léky pomocí elektronického receptu, mohli jste narazit na problém. Centrální úložiště elektronických receptů mělo totiž od úterního odpoledne technické problémy. Vše se podařilo vyřešit až kolem sedmé hodiny večerní.

Sněhová bouře v USA
aktualizováno 11.12.
Extrémní počasí

USA drtí sněhová bouře! Úřady hlásí 3 mrtví, tisíce lidí bez proudu

Jihovýchod Spojených států překvapila sněhová bouře, na 300 tisíc lidí je bez proudu. Nepříznivé počasí si už vyžádalo tři oběti. Letecké společnosti zrušily tisícovku spojů v Severní Karolíně a Virginii.