Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

U Ejpovic na Rokycansku vyjely vlaky proti sobě
včera 21:44
Odvrácená tragédie

Vlaky vyjely proti sobě, od srážky je u Rokycan dělilo jen pár metrů!

Pouhých 34 metrů od sebe dělilo v pátek večer dva vlaky, které u Ejpovic na Rokycansku jely proti sobě. V ohrožení bylo přes 300 cestujících.

Masarykovo nádraží v Praze
aktualizováno 08.02.
odřeknuté vlaky

Ráno Masarykovo, večer Hlavní: Nádraží v Praze mají výpadky

Kvůli poruše trakčního vedení v depu byl v pátek ráno problém vypravit vlaky z Masarykova nádraží. Problémy se sice podařilo vyřešit, k večeru ale došlo k poruše na Hlavním nádraží. Některé vlaky byly zrušeny, jiné nabraly velké zpoždění.

Sněžení a ledovka
aktualizováno 05.02.
sněhová kalamita

Zrušené vlaky, kolony na D5! Kvůli počasí kolabovala doprava

Česko zasypal čerstvý sníh, který způsobil velké problémy v silniční i železniční dopravě. Okolí Berouna postihl kvůli spadlým stromům dopravní kolaps - dálnice D5 byla uzavřená a na železnici fungoval jednokolejný provoz, celá řada vlakových spojů byla v pondělí zrušena.

Prásk.tv píše:

Mrazivé počasí v USA - 1
čtěte o tématu vlaky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Muž pokládal stromy na koleje, nyní je před soudem - 2
aktualizováno 07.01.
hrozí mu 15 let

Měl jsem hrůzné sny o muslimech, tvrdí senior obviněný z terorismu

V pondělí začal Krajský soud v Praze projednávat případ seniora obviněného z terorismu. Sedmdesátiletý muž stál za dvěma srážkami vlaků se stromem, kterými chtěl podnítit nenávist vůči muslimům. Obžalovanému seniorovi hrozí až 15 let ve vězení.

Vyzkoušeli jsme obejít slevu na jízdné
aktualizováno 06.01.
Kontroly nefungují

Zkusili jsme obejít slevu na jízdné. Výsledek ministra nepotěší!

Slevy na jízdném, určené pro děti, studenty a seniory, se dají lehce zneužít. Se slevou totiž často jezdí i cestující, kteří na ni nemají nárok. Přesvědčil se o tom i štáb televize Nova. Ministerstvo dopravy ale tvrdí, že provádí pravidelné kontroly.

Ejpovický tunel - 4
aktualizováno 30.12.
Ženu srazil vlak

Dalo se tragédii zabránit? Dívku v tunelu mělo odhalit zabezpečení

Zabezpečovací zařízení v nejdelším železničním tunelu u nás pravděpodobně nefungují tak, jak mají. Do čtyřkilometrového tunelu mezi Rokycany a Plzní se včera dostala mladá dívka a po srážce s vlakem zemřela. Přitom moderní systémy měly podobnému scénáři předejít!

Jízdní řád MHD - 1
aktualizováno 23.12.
Vlaky a pražská doprava

O Vánocích se změní jízdní řády! Některé linky vůbec nevyjedou

Pokud plánujete o Vánocích použít pražskou dopravu nebo pojedete vlakem, připravte se na dlouhé intervaly. Na Štědrý den bude ve večerních hodinách postupně klesat počet regionálních a vnitrostátních vlaků, některé nevyjedou vůbec. V Praze se od 18. hodiny začnou prodlužovat intervaly metra na 20 minut. Provoz tramvajových linek bude od 16. hodiny omezen a kolem 18. hodiny ukončen úplně. Autobusy pojedou podle zvláštních jízdních řádů.

Vlaky v Berlíně
aktualizováno 10.12.
Vyšší platy

V Německu se zastavily dálkové vlaky! Problém mělo i Česko

V celém Německu se v pondělí ráno zastavila dálková železniční doprava. O tomto kroku, který měl dopad i na spojení s Českem, rozhodla firma Deutsche Bahn (DB) kvůli stávce železničářů za vyšší platy. Rozsáhlá omezení byla i v regionech, například po celém Bavorsku nebo v příměstské dopravě v Berlíně.

Vlaky - dopravci
09.12.
Změny v dopravě

Dopravci zavedli nový jízdní řád vlaků. Přibylo víc přímých spojů

V neděli začal v Česku platit nový jízdní řád vlaků. Největší změny nastaly u Českých drah, i konkurenční společnosti ale přišly se změnami. Díky tomu přibyly například přímé spoje mezi Ostravou a Berlínem nebo Prahou a Krakovem.

Jízdní řády 2019
aktualizováno 08.12.
velký přehled

Začínají platit nové jízdní řády vlaků! Co se mění ve vašem kraji?

V neděli 9. prosince začnou platit na železnicích nové jízdní řády. Řídit se jimi budeme až do 14. prosince 2019. Zatímco v některých krajích posílí počet spojů, jinde se musejí cestující připravit na omezení. Připravili jsme pro vás velký přehled.